داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 16108
 
ولایتی:باید با تدابیر مناسب ظرفیت‌‌ها را از قوه به فعل درآوریم
 
نامزد ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه کشورهای مختلفی تمایل به برقراری روابط با جمهوری اسلامی ایران دارند، گفت: کار سیاست خارجی محتاج فعالیت و تلاش است اما باید با تدابیر مناسب این ظرفیت‌ها را از قوه به فعل درآوریم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۲۱
به گزارش  فارس، علی‌اکبر ولایتی نامزد ریاست جمهوری یازدهم بعدازظهر امروز در دیدار با کمیته اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان ستاد خود اظهار داشت: بنده در دولت خود هم از افراد باتجربه و هم از نیروهای جوان استفاده خواهم کرد.
این نامزد ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به نقش جوانان تصریح کرد: لزوما تجربه و تخصص مترادف با سالخوردگی نیست چه بسا کسی درجات دانشگاهی را ظرف چند سال طی کند و به دلیل استعدادی که دارد خود را به خوبی نشان دهد.
وی با بیان اینکه دولت بنده دولت متمم است، یادآور شد: افراد متدین، باتجربه، متخصص، معتدل و مشورت‌پذیر باید به صحنه بیایند و در واقع با کسانی که این خصوصیات را داشته باشند، می‌توان همکاری کرد.
ولایتی ادامه داد: برای مبارزه با فساد باید از افراد امتحان‌پس داده استفاده کرد.
این نامزد ریاست جمهوری یازدهم با تاکید بر اینکه همکاری با اساتید دانشگاه برای ما بسیار مغتنم است، افزود: افراد بسیاری وجود دارند که متخصص هستند و امتحان خود را پس داده‌اند. اما با کوچکترین بهانه‌ای خانه‌نشین می‌شوند؛ دعا می‌‌کنیم آنچه خیر جمهوری اسلامی است و موجب می‌شود دغدغه‌‌های نظام و رهبری پاسخ داده شود، همان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب طرفدار رابطه با دیگر کشورها بوده است، گفت: دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص توسعه روابط با دیگر کشورها وجود دارد.
این نامزد ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه کشورهای دیگر نیز تمایل به برقراری روابط با جمهوری اسلامی ایران دارند، گفت: سیاست خارجی محتاج فعالیت و تلاش است. اما باید با تدابیر مناسب این ظرفیت‌‌ها از قوه به فعل درآوریم.
وی با تاکید بر اینکه مصلحت جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با دیگر کشورها است، گفت: در این بین کشورهای منطقه و همسایگان ما از اولویت نخست برخوردارند؛ باید رفت و آمد بین ایران و دیگر کشورها آسان شده و از همه ظرفیت‌ها در سیاست خارجه استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه کشورهای دیگر روابط دیپلماتیک خود را به صورت مصاحبه مطبوعاتی اعلام نمی‌کند، یادآور شد: گاهی با یک مصاحبه بی‌حساب یا یک سخنرانی غیرمدبرانه، روابط با یک یا چند کشور به هم می‌خورد و میزان تاثیرگذاری سخنان هر یک از افراد نیز با توجه به مسئولیتی که دارند، سنجیده می‌شود.
ولایتی در ادامه گفت: آنچه در بیداری اسلامی انجام شده در واقع یک نوع دیپلماسی عمومی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵