داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92294
 
ممنوعیت تولید خودروهای بنزینی
 
دولت چین در حال بررسی زمان دقیق ممنوعیت تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
دولت چین در حال بررسی زمان دقیق ممنوعیت تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی است.


به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، با توجه به تغییر سیاست های جهانی در خصوص حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و کاهش انتشار میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، بسیاری از کشور ها از جمله انگلستان و فرانسه تصمیم گرفته اند از سال ۲۰۴۰ میلادی اقدام به ممنوعیت تولید و فروش تمامی خودروهای بنزینی و دیزلی کنند.

بر اساس گزارشی از خبرگزاری رسمی شینهووا، دولت چین نیز در همین راستا قصد دارد ساخت و تولید خودروهای بنزینی و دیزلی را که محیط زیست را آلوده می کند و موجب آلودگی هوا و سپس بیماری بسیاری از شهروندان می شود، ممنوع اعلام کند. اما مقامات دولتی این کشور هنوز زمان دقیقی را مشخص نکرده اند.

معاون وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین روز شنبه در خلال رویدادی در شهر تیانجین چین خطاب به خودروسازان عنوان کرد:" بسیاری از کشورها در جهان زمان بندی دقیقی به خودروسازان و قطعه سازان کشورشان ارائه کرده اند تا تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را متوقف کنند".

وی در ادامه افزود:" ما نیز تحقیقات و پژوهش های خود را در این خصوص آغاز کرده ایم و به اداره ها و شرکت های مربوطه چنین زمان بندی هایی را ارائه خواهیم داد. چنین زمان بندی هایی تغییرات اساسی در توسعه و گسترش صنعت خودروسازی ما ایجاد خواهد کرد".

دولت چین با هدف مقابله با معضل آلودگی هوا و پر کردن شکاف عمیق بین خودروسازان داخلی و رقبای جهانی خود، قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ خودروهای برقی و هیبریدی حداقل یک پنجم فروش خودروهای چینی را تشکیل بدهند.

وی ادامه داد:"خودروسازان چینی از سال ۲۰۲۵ با روزهای دشوار و چالش برانگیزی مواجه خواهند شد تا با این سیاست های جدید تطابق پیدا کنند ".

انگلستان در ماه ژوئیه اعلام کرده بود که به منظور کاهش آلودگی هوا قصد دارد از سال ۲۰۴۰ تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را ممنوع اعلام کند. همچنین کشورها و شهرهایی نظیر فرانسه، مکزیکو سیتی مکزیک و آتن یونان نیز چنین تصمیم هایی را اتخاذ کرده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵