کد مطلب: 98234
 
تغییر نام نفت تهران به نفت نوین
نفت تهران به لیگ قهرمانان فوتبال آسیا باز می گردد؟
 
پس از ماجرای طولانی واگذاری باشگاه فوتبال نفت تهران توسط وزارت نفت که دردسرهای فراوانی برای این تیم ایجاد کرد، حالا مالک جدید باشگاه، پس از تغییر کادر فنی تیم، نام تیم را هم به نفت نوین تهران تغییر داد تا دوره تازه ای در باشگاه ریشه دار نفت تهران آغاز شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
پس از ماجرای طولانی واگذاری باشگاه فوتبال نفت تهران توسط وزارت نفت که دردسرهای فراوانی برای این تیم ایجاد کرد، حالا مالک جدید باشگاه، پس از تغییر کادر فنی تیم، نام تیم را هم به نفت نوین تهران تغییر داد تا دوره تازه ای در باشگاه ریشه دار نفت تهران آغاز شود.
به گزارش نکونیوز، واگذاری تیم فوتبال نفت تهران توسط وزارت نفت به شرکت بهنام پیشروکیش، بدون بررسی دقیق صورت گرفت و این تیم که طی سالهای اخیر نتایج خوبی کسب کرده بود دچار مشکلات فراوانی شد. حتی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دلیل نابسامانی در این باشگاه در سال جاری پس گرفتند و وقتی نظر بیژن زنگنه وزیر نفت درباره مشکلاتی که پس از واگذاری باشگاه نفت تهران گریبانگیر این تیم شده را پرسیدند او تنها به این جمله اکتفا کرد که از فوتبال چیزی نمی داند. اما او کار واگذاری باشگاه را به افرادی واگذار کرده بود که در این حوزه تخصصی نداشتند.
باشگاه نفت تهران از باشگاههای ریشه داری است که بازیکنانی همچون جواد نکونام و علی کریمی از تیمهای پایه آن رشد کردند. این تیم اگرچه قدمتی ۶۷ ساله دارد، اما بیشتر در حوزه بازیکن سازی فعال بود و طی سالهای اخیر با رشد آهسته و پیوسته خود را به سطح اول فوتبال ایران رساند و حتی به لیگ قهرمانان فوتبال آسیا هم راه یافت. اما مشکلاتی که مالکان جدید باشگاه پس از واگذاری این تیم توسط وزارت نفت برای آن ایجاد کردند موجب شد شاهد سقوط این تیم به انتهای جدول لیگ برتر فوتبال ایران باشیم. این تیم همچنین علیرغم کسب سهمیه لیگ قهرمانان فوتبال آسیا برای فصل جاری، از این رقابتها کنار گذاشته شد. اما حالا مالک جدید باشگاه، شرکت تهران کار رسا، قصد دارد دوره تازه ای را در این تیم آغاز کند. مدیرعامل جدید نفت تهران، مسعود سمیعی است که هفته گذشته پس از استقرار در باشگاه، هومن افاضلی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و او هم خیلی زود دستیارانش را معرفی کرد که یکی از آنها ناصر فریادشیران، مرد باسابقه نفت تهران است که این تیم را به لیگ برتر فوتبال ایران رساند و به عنوان یک نفتی، برای این تیم تلاش کرد. او نه تنها تیم نفت تهران را برای نخستین بار در تاریخ، لیگ برتری کرد بلکه در زمانی که قرار بود نفت تهران را به اراک منتقل کنند با تلاش فراوان رسانه ای، نقش مهمی در عدم انتقال آن ایفا کرد. او حتی در زمان مدیریتهای نابسامان اخیر نفت تهران، علیرغم آنکه مدیریت آکادمی فوتبال نفت تهران را بر عهده داشت، باز هم از نابسامانی ها انتقاد کرد تا نشان دهد ماندن به هر قیمتی برایش اهمیتی ندارد و به خاطر همین انتقادات هم برکنار شد. حالا او دوباره در خانه خود در کنار هومن افاضلی قصد دارد نفت تهران را که حالا نفت نوین نام گرفته به دوران خوب برساند. در نخستین گام، تیم نفت تهران در مقابل پرسپولیس به تساوی بدون گل دست یافت تا روحیه از دست رفته به اردوی این تیم بازگردد. حالا این تیم در صدد تصاحب مجدد سهمیه لیگ قهرمان آسیا است که به یک تیم دیگر ایرانی واگذار شده است. ناصر فریاد شیران مربی نفت تهران در این زمینه می گوید: تیم نفت قطعا در لیگ قهرمانان آسیا به میدان خواهد رفت و مالک باشگاه با جدیت به دنبال حق طبیعی این تیم است چرا که نفت مانند پرسپولیس به صورت مستقیم سهمیه آسیا را کسب کرده و ما برای گرفتن حق قانونی خود تلاش خواهیم کرد.
حالا باید دید نفت تهران در دوره جدیدی که نام نفت نوین را به خود گرفته و هم در نام و هم در آرم باشگاه، باز هم شعله نفت را حفظ کرده، می تواند موانع را پشت سر بگذارد و خود را در لیگ برتر حفظ کند و سهمیه لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را هم که از این تیم گرفته اند در فاصله کمتر از دو ماه مانده به آغاز این رقابتها پس بگیرد؟ این تیم در هفته نوزدهم لیگ برتر، پنجشنبه هفته جاری ساعت ۱۵ میزبان تراکتورسازی تبریز است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵