کد مطلب: 109440
 
ذخایر نفت بر روی آب رکورد 160 میلیون بشکه را زد
 
منابع کشتیرانی گفتند تاجران حدود 160 میلیون بشکه نفت بر روی آب ذخیره کرده اند که دو برابر سطح ذخیره شده در دو هفته گذشته است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴

به گزارش نکونیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، منابع کشتیرانی گفتند تاجران حدود ۱۶۰ میلیون بشکه نفت بر روی آب ذخیره کرده اند که دو برابر سطح ذخیره شده در دو هفته گذشته است. زیرا آنها تلاش می کند تا با فزونی در ذخایر نفت ناشی از کاهش تقاضا در جهان، کنار بیایند.
کشورهای عضو اوپک پلاس توافق کردند تا میزان تولید خود را از ابتدای ماه می و تا پایان ماه ژوئن ۹.۷ میلیون بشکه در روز تقریبا ۱۰ درصد تولید جهان کاهش دهند.
همزمان تاجران نیز به دنبال یافتن مخازن بر روی زمین و روی دریا هستند چراکه به نظر می رسد این فزونی عرضه، بیشترین میزان در تاریخ باشد.
منابع کشتیرانی می گویند نفتی که در مخازن شناور در نفتکش ها نگهداشته می شود به حداقل ۱۶۰ میلیون بشکه رسیده است که شامل ۶۰ نفتکش غول پیکر (VLCC) می شود که می تواند ۲ میلیون بشکه نفت را نگهداری کند.
به گفته این منابع، ۲۵ تا ۴۰ نفتکش بسیار بزرگ از ابتدای ماه آوریل و کمتر از ۱۰ نفتکش غول پیکر در ماه فوریه کرایه شده است.
آخرین باری که مخازن شناور به این سطح رسیدند به سال ۲۰۰۹ باز می گردد که تاجران ۱۰۰ میلیون بشکه نفت را بر روی اب ذخیره کردند.
۷۷۰ نفتکش غول پیکر در جهان وجود دارد که تحلیلگران برآورد کرده اند ۱۰۰ تا ۲۰۰ فروند از آنها برای ذخیره سازی بر روی آب در ماه آتی استفاده شوند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵