کد مطلب: 95444
 
ادامه مزایده میادین نفت و گاز لبنان
 
مزایده میدان‌های فراساحلی نفت و گاز لبنان با وجود بحران‌های سیاسی اخیر در این کشور همچنان ادامه دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
مزایده میدان‌های فراساحلی نفت و گاز لبنان با وجود بحران‌های سیاسی اخیر در این کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بیروت، سزار ابی خلیل، وزیر انرژی و آب لبنان، دیروز (جمعه ۱۹ آبان ماه) از شرکت‌های حاضر در نخستین دور از مزایده صدور امتیاز اکتشاف نفت و گاز در قلمرو این کشور در دریای مدیترانه خواست مذاکرات فنی خود را آغاز کنند.

سعد حریری، نخست وزیر لبنان، چندی پیش هنگام سفر به عربستان اعلام کرد که از مقام خود استعفا می‌دهد، اما میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، اعلام کرد پیش از بازگشت حریری به لبنان، استعفای او را نمی‌پذیرد و دیگر مسئولان لبنانی نیز اعلام کردند دولت کنونی این کشور همچنان پابرجاست.

ابی خلیل در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد: دیروز سندی را امضا کرده که در آن از شرکت‌هایی که اسناد حضور در مزایده را تحویل داده‌اند، خواسته است مذاکره درباره پیشنهادهای فنی خود را آغاز کنند.

از سال ۲۰۰۹ میلادی تا کنون چندین میدان بزرگ در حوزه گازی شام (لوانت) در قلمرو لبنان دریای مدیترانه کشف شده‌اند.

لبنان پس از سه سال وقفه به دلیل بن‌بست سیاسی داخلی، در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی مزایده برای واگذاری امتیاز اکتشاف نفت و گاز را از سر گرفت.

کنسرسیومی شامل شرکت‌های توتال فرانسه، انی ایتالیا و نواتک روسیه، تنها شرکت کننده در مزایده یاد شده بود. قرار است اداره نفت لبنان اسناد شرکت در مذاکره را بررسی کند و آنها را در ماه جاری میلادی به وزیر انرژی لبنان ارائه کند تا پس از بررسی وی، در هیئت دولت این کشور به تصویب نهایی برسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵