کد مطلب: 99314
 
سومین روز متوالی کاهش قیمت نفت
 
قیمت نفت روز چهارشنبه به دنبال آماری که افزایش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته را نشان داد، برای سومین روز کاهش یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
قیمت نفت روز چهارشنبه به دنبال آماری که افزایش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته را نشان داد، برای سومین روز کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است با حدود یک درصد کاهش (۰.۶۹ سنت) به ۶۸.۳۳ دلار در هر بشکه رسید که پایین‌ترین قیمت در حدود دو هفته گذشته بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۷ سنت یا یک درصد کاهش، به ۶۳.۸۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که اوایل معاملات به پایین‌ترین سطح در بیش از یک هفته گذشته کاهش یافته بود. قیمت نفت آمریکا روز سه‌شنبه ۱.۶ درصد کاهش یافته و در ۶۴.۵۰ دلار بسته شده بود، در حالی که نفت برنت ۰.۶ درصد کاهش داشت.

به گفته میهیرکاوادیا، مدیرعامل "سان گلوبال اینوسمنت" نگرانی‌های فزاینده نسبت به رشد تولید آمریکا، فشارهای منفی بر این کالا را افزایش داده است. طی چند سال اخیر تولیدکنندگان آمریکا حضور قابل توجهی در بازارهای نفت جهانی پیدا کرده‌اند.

هر دو قیمت پایه وست تگزاس اینترمدیت و برنت همچنان به سوی ثبت پنجمین رشد ماهانه متوالی پیش می‌روند.

اما گزارش امریکن پترولیوم در اواخر روز سه‌شنبه نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۳.۲ میلیون بشکه افزایش یافته و تردیدهای بیشتری را نسبت به وضعیت بازار نفت ایجاد کرد. این گزارش پس از آماری منتشر شد که نشان داد شرکت‌های انرژی آمریکایی هفته گذشته ۱۲ دکل حفاری نفت اضافه کردند که بزرگترین افزایش هفتگی از مارس بود. آمار وزارت انرژی آمریکا که اواخر روز جاری منتشر می‌شود احتمالا افزایش ذخایر برای نخستین بار در ۱۱ هفته گذشته را نشان می‌دهد.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند: میزان ذخایر نفت آمریکا ۱۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵