کد مطلب: 32344
 
رشد تولید و کاهش صادرات نفت عمان
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۲
مجموع صادرات نفت عمان در این مدت ٥,١ درصد افزایش یافته است، این درحالی است که تولید نفت این کشور در این مدت ١.٣ درصد افزایش داشته است.

صادرات نفت عمان در پنج ماه نخست سال ٢٠١٤ میلادی بیش از ٥,١ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری زاویه، مجموع صادرات نفت عمان در این مدت ٥,١ درصد افزایش یافته است، این درحالی است که تولید نفت این کشور در این مدت ١.٣ درصد افزایش داشته است.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان، مجموع تولید نفت عمان در بازه زمانی ژانویه تا مه، به ١٤٢ میلیون بشکه رسیده است، این درحالی است که تولید نفت در مدت مشابه سال قبل معادل ١٤٠ میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه بوده است.

از سوی دیگر، مجموع صادرات نفت خام عمان در این مدت به ١٢٠ میلیون بشکه کاهش یافت، صادرات نفت عمان در پنج ماه نخست سال گذشته ١٢٦ میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه بود.

میانگین تولید روزانه نفت عمان در بازه زمانی ژانویه تا مه معادل ٩٤١ هزار و ١٠٠ بشکه در روز بوده است و این درحالی است که میانگین قیمت نفت خام این کشور در این مدت ١٠٥ دلار و ٤٦ سنت بوده است که دو درصد پایین تر از سال گذشته بوده است.

صادرات نفت خام به چین که بزرگترین خریدار نفت عمان است ٧٠ درصد از مجموع صادرات نفت عمان را تشکیل می دهد و با ٢١ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ٨٥ میلیون و ٤٠٠ هزار بشکه رسیده است.

کاهش صادرات نفتی عمان در این مدت ناشی از کاهش قابل توجه صادرات به ژاپن، کره جنوبی، تایوان، سنگاپور، تایلند و هند بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵