کد مطلب: 100142
 
"نفت" در مرز 66 دلار
 
کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا و ادامه رشد تعداد فرصت های شغلی در آمریکا که می تواند منجر به افزایش تقاضا برای نفت شود موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲
کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا و ادامه رشد تعداد فرصت های شغلی در آمریکا که می تواند منجر به افزایش تقاضا برای نفت شود موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۶ سنت، معادل ۰.۱ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۹ سنت، معادل ۰.۱ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۵۸ سنت رسید.

ویلیام اولافلین، تحلیلگر سرمایه گذاری در موسسه ریوکین سکیوریتیز در این باره گفت: «کاهش تعداد سکوهای حفاری و آمارهای قوی از میزان اشتغال در امریکا احتمالا به تقویت قیمت نفت کمک کرده است.»

بر اساس گزارش وزارت کار آمریکا، اقتصاد این کشور در ماه فوریه بیشترین اشتغال زایی را در طی بیش از یک سال و نیم گذشته داشته و تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی در ماه گذشته به ۳۱۳ هزار مورد رسیده است.

در بازارهای نفت، هفته گذشته شرکت های انرژی آمریکایی برای اولین بار در طی حدود ۲ ماه اخیر تعداد سکوهای حفاری خود را کاهش دادند و با تعطیلی ۴ سکو تعداد کل سکوها را به ۷۹۶ سکو رساندند.

به رغم پایین تر آمدن تعداد سکوها که یکی از شاخص های میزان تولید نفت در ماه های آینده است، میزان فعالیت های حفاری همچنان بالاتر از یک سال قبل است یعنی زمانی که مجموعا ۶۱۷ سکو فعال بودند. اکثر تحلیلگران انتظار دارند میزان تولید نفت آمریکا که از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از یک پنجم افزایش یافته و به ۱۰.۳۷ میلیون بشکه در روز رسیده است، باز هم افزایش یابد.

این بیش از میزان تولید نفت عربستان، به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت جهان است و تقریبا با میزان تولید نفت روسیه برابری می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵