داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 39194
 
ورود بیش از ٧٠ سرمایه گذار خارجی به بازار سرمایه ایران
 
سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به حضور دربازار سرمایه ایران هستند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۲
سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به حضور دربازار سرمایه ایران هستند.

به گزارش شانا، مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران، بیش از ٧٠ سرمایه گذار خارجی در سال ٩٣ وارد این بازار شده اند.

بر اساس اعلام روابط عمومی سمات، در هشت ماه امسال، ٧٢ سرمایه گذار خارجی پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کدهای سهامداری خود را دریافت کرده و به جمع سهامداران بازار سرمایه ایران ملحق شدند.

نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال ١٣٧٣ یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون ٢٨٦ کد سهامدار برای افراد خارجی صادر شده است.

سرمایه گذارانی از انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، عراق، پاکستان و افغانستان از ابتدای سال ٩٣ وارد بازار سرمایه ایران شده اند.

همچنین دراین فهرست، نام ٢٥ ایرانی مقیم خارج از کشور دیده می شود که آمارها نشان از افزایش حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در بازار سرمایه می دهد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اوایل آبان ماه امسال درحاشیه راه اندازی سامانه پس از معاملات از تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی خبر داده بود.

علی صالح آبادی اعلام کرده بود: سازمان بورس با همکاری سازمان سرمایه گذاری خارجی در حال بررسی و ارتقای مقررات ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه است.

سخنگوی سازمان بورس گفته بود: تسویه چند ارزی، یکی از ویژگی های مهم سامانه جدید پس از معاملات است که این مزیت، امکان اتصال این سامانه را به دیگر کشورها فراهم می کند تا شرایط برای بین المللی شدن بازار سرمایه ایران مهیا شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵