کد مطلب: 99233
 
تامین مالی ۵۲۲ هزار میلیارد تومانی از طریق بورس
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تامین مالی بورس از ٤٢ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٨٤ به ٥٢٢ هزار میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید و امسال نیز افزایش خواهد داشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تامین مالی بورس از ٤٢ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٨٤ به ٥٢٢ هزار میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید و امسال نیز افزایش خواهد داشت.

مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در مراسم نکوداشت پنجاه سالگی بازار سرمایه گفت: در این روز زمستانی ما در بهار بازار سرمایه قرار داریم و امیدواریم این بهار مداوم باشد و بورس در کنار نظام بانکی و بیمه مسیر توسعه اقتصادی را هموار کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تحولات بسیاری در بازار سرمایه رخ داده افزود: به ازای افزایش هر ١٠ درصد واحد سهام، نیم درصد به تولید ناخالص داخلی افزوده می شود.

کرباسیان اوراق اجاره، صکوک، بدهی و سایر ابزار های مالی را از جمله ضرورت های توسعه بازار سرمایه برشمرد و گفت: امید است همچنان به تنوع اوراق و ابزار های مالی افزوده شود.

به گفته وزیر اقتصاد تامین مالی بورس از ٤٢ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٨٤ به ٥٢٢ هزار میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید و امسال نیز افزایش خواهد داشت.

وی همچنین به وضعیت شرایط نظام بانکی اشاره کرد و گفت: اخیرا بانک ها واگذاری دارایی های خود را آغاز کرده‌اند؛ فضای همکاری بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باعث شده این موضوع بعد از یک دوره تنفس تسهیل شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: به مدیران عامل بانک ها اعلام شده، بورس بهترین مکان برای عرضه دارایی‌ها است و اکنون زمان آن فرارسیده است.

کرباسیان به کاهش ریسک سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم ریسک اعتباری ایران ۷ بود و در دولت قبل به ٦ و در روزهای گذشته به ٥ کاهش یافت. این کاهش ریسک موجب بهبود فضا برای جذب سرمایه خارجی می شود.

وزیر اقتصاد بر لزوم اجرای استاندارد IFRS تاکید کرد و گفت: سازمان حسابرسی در حال تدوین استانداردهای IFRS است و تحقق این استاندارد در بورس شدنی است.

وی افزود: صورت‌های مالی بر اساس IFRS می تواند به جذب سرمایه خارجی و شفاف سازی کمک کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵