کد مطلب: 98243
 
حادثه برای نفت‌کش 274 متری ایرانی در آب‌های چین
آتش گرفتن نفت‌کش ایرانی و مفقود شدن 32 خدمه آن
 
در اثر برخورد یک نفت‌کش ایرانی و یک کشتی باری در آب‌های چین، نفت‌کش ایرانی آتش گرفت و ۳۲ خدمه آن، از جمله ۳۰ ایرانی، مفقود شدند. عملیات نجات توسط نیروهای چینی و کره‌ای همچنان ادامه دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
در اثر برخورد یک نفت‌کش ایرانی و یک کشتی باری در آب‌های چین، نفت‌کش ایرانی آتش گرفت و ۳۲ خدمه آن، از جمله ۳۰ ایرانی، مفقود شدند. عملیات نجات توسط نیروهای چینی و کره‌ای همچنان ادامه دارد.
به گزارش نکونیوز، امروز (یکشنبه ۱۷ آذر) ۳۲ نفر در پی برخورد دو کشتی ناپدید شدند. یکی از کشتی‌ها یک نفتکش ایرانی است که بر اثر این برخورد آتش گرفته است. این نفت‌کش متعلق به شرکت ملی نفت‌کش ایران بوده و محموله‌ای نفتی را به کره جنوبی منتقل می‌کرده است.
خبرها حاکی از این است که نفت‌کش ایرانی به طور کامل آتش گرفته است. از ۳۲ خدمه مفقود شده این نفت‌کش، ۳۰ نفر ایرانی و دو نفر بنگلادشی بوده‌اند. کسری نوری میرکل روابط عمومی وزارت نفت، مفقود شدن این افراد را تأیید کرده است.
وزارت حمل و نقل چین خبر داده که دومین کشتی که یک کشتی باری چینی است متحمل خسارتی که امنیتش را به خطر بیندازد نشده است و خدمه آن نجات داده شده‌اند.
وزارت حمل و نقل چین خاطرنشان کرده که نفتکش سانچی با پرچم پاناما و طول ۲۷۴ متر محموله نفتی را به کره جنوبی منتقل می‌کرده است. محموله این کشتی متعلق به شرکت ملی نفت ایران بوده است و برای شرکت کره‌ای هانوا توتال کره جنوبی بارگیری شده بود. به گفته مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت کشتی و محموله آن بیمه بوده‌اند و کشتی نیز در اجاره شرکت کره‌ای بوده است.
دومین کشتی، یک کشتی باری چینی با پرچم هنگ‌کنگ حامل ۶۴ هزار تن غلات بود که ۲۱ نفر خدمه آن که همگی ملیت چینی دارند، نجات داده شدند. مقامات دریایی چین ۸ کشتی را برای عملیات جستجو و نجات به محل حادثه فرستادند و کره جنوبی نیز در این عملیات شرکت دارد. کره جنوبی یک کشتی گارد ساحلی و یک هواپیما را به محل حادثه اعزام کرده است. عملیات برای جستجو و نجات ناپدیدشدگان آغاز شده است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵