کد مطلب: 91303
 
کامبوج تولیدکننده نفت شد
 
دولت کامبوج قرارداد توسعه اولین میدان نفتی تاریخ این کشور را با یک شرکت سنگاپوری امضا کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
دولت کامبوج قرارداد توسعه اولین میدان نفتی تاریخ این کشور را با یک شرکت سنگاپوری امضا کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از فرانس ۲۴، امروز دولت کامبوج در راستای تبدیل کردن این کشور به یک تولیدکننده نفت قرارداد توسعه اولین میدان نفتی این کشور خود را با یک شرکت سنگاپوری بست.

این قرارداد با شرکت کریس‌انرژی سنگاپور بسته شد و قرار است بر اساس آن یک میدان نفتی فراساحلی در خلیج‌ تایلند توسعه یابد و حجم تولید آن تا سال ۲۰۲۰ به ۸ هزار بشکه در روز برسد.

وزیر انرژی کامبوج با استقبال از امضای این قرارداد، گفت: کامبوج در آینده به یک تولیدکننده نفت بدل خواهد شد. خلیج تایلند ذخایر قابل توجه نفت دارد که تاکنون توسط تایلند و مالزی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است اما کامبوج در زمینه استفاده از این منابع نفتی بسیار کند عمل کرده است.

در سال ۲۰۰۵ بود که شرکت شورون آمریکا نخستین میدان نفتی کامبوج را کشف کرد. انتظار دارد در ۶ بلوک نفتی کشف شده در این کشور صدها میلیون‌ بشکه نفت و همچنین منابع گازی عظیم وجود داشته باشد. اختلاف در زمینه تقسیم سود بین دولت کامبوج و شورون باعث شد که این شرکت آمریکایی از توسعه میادین نفتی و گازی کامبوج صرف‌نظر کرده و سهام خود را در سال ۲۰۱۴ به شرکت کریسس انرژی سنگاپور واگذار کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵