داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18313
 
مصرف برق به مرز بحران رسید/ وزارت نیرو: مردم صرفه‌جویی کنند
 
همزمان با رشد پیک مصرف برق ایران به بیش از ۴۴۷۰۰ مگاوات وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نگرانی برای تامین برق مشترکان در فصل تابستان وجود ندارد خواستار صرفه جویی مردم در مصرف این انرژی پاک شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۵
به گزارش مهر، وزارت نیرو با انتشار گزارشی درباره اخرین وضعیت مصرف برق تابستانی در ایران، اعلام کرد: پیک مصرف برق با افزایشی حدود چهار هزار مگاواتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۴۴ هزار و ۷۱۸ مگاوات رسید.

بر این اساس مدت مشابه سال گذشته پیک مصرف برق ایران به ۴۰ هزار و ۷۱۸ مگاوات رسید ضمن آنکه تا روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور به يكهزار و ۱۴۸ مگاوات رسیده بود همچنین در این مدت مصرف برق صنایع کشور حدود سه هزار و ۱۶۸ مگاوات بوده است.

مجيد نامجو وزير نيرو با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق توسط مشترکان خانگی، تجاری و صنعتیف گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از خاموشی انجام شده و جای نگرانی وجود ندارد.

این عضو کابینه دولت دهم با اعلام اینکه افزایش مصرف برق به ویژه در تهران بزرگ، در حال اتفاق افتادن است كه بايد بسيار هوشيارانه اين وضعيت مديريت شود، بیان کرد: در روزهای اخیر پیک مصرف برق کشور از ۴۴ هزار مگاوات فراتر رفته است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه پيش بيني براي پيك مصرف برق در تابستان بين ۴۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات تا ۴۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات است، تصریح کرد: اما به طور ميانگين، تجربه نشان مي‌دهد كه از ۴۶ هزار و ۱۸۹ مگاوات بيشتر نخواهد شد و ما توانيم تا دو هزار مگاوات ذخيره داشته باشيم.

وي با بیان اينكه در حال حاضر تمامي نيروگاه‌ها در مدار هستند، اظهار داشت: با اجراي طرح‌هاي بهينه سازي مصرف از جمله توزيع لامپ‌های كم مصرف در سال ۸۹ و اجراي فاز نخست قانون هدفمندي يارانه‌ها در سال ۹۰، عملا پيك بار در سال ۹۱ به ۴۳ هزار و ۴۵۹ مگاوات محدود شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵