داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92663
 
کنفرانس هزینه یابی جریان مواد
 
کنفرانس بین‌المللی با عنوان «هزینه‌یابی جریان مواد(MFCA)»* با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی از 28 تا 30 شهریورماه جاری در تهران برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
کنفرانس بین‌المللی با عنوان «هزینه‌یابی جریان مواد(MFCA)»* با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی از 28 تا 30 شهریورماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، در این کنفرانس بین‌المللی، استادان و متفکران صاحب‌نام و برجسته‌ای از کشورهای آلمان، تایلند، هند، مالزی، ژاپن، تایوان و ویتنام به ارایه آخرین مباحث نظری و معرفی برترین تجارب موفق پیاده‌سازی در این عرصه می‌پردازند.
همچنین در این کنفرانس بین‌المللی، در مجموع 80 نفر از متخصصان و فعالان حوزه بهره‌وری سبز در کشور و شرکت‌کنندگانی از 11 کشور دیگر عضو سازمان بهره وری آسیایی(APO) از جمله بنگلادش، کامبوج،‌ هند، اندونزی، مالزی، نپال، پاکستان، تایوان، سری‌لانکا، تایلند و ویتنام حضور دارند.
هزینه‌یابی جریان مواد یکی از ابزارهای نوین ارتقای بهره‌وری سبز بوده که با ابتکار کشورهای پیشرفته‌ای همچون آلمان و ژاپن در قالب استاندارد بین‌المللی ایزو 14051، در بسیاری از بنگاه‌های تولیدی و صنعتی این کشورها و برخی از کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی سبب ارتقای بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده محصول و حفاطت از محیط زیست شده است.
کمیته ملی هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA) در راستای توسعه و ترویج مفهوم بهره‌ وری در کشور به ویژه بهره وری سبز، با محوریت سازمان ملی بهره وری ایران و با مشارکت دستگاه‌ های اجرایی ذیربط شامل «وزارت امور اقتصادی و دارایی»، «سازمان حفاظت محیط زیست»، «سازمان ملی استاندارد ایران»، «وزارت صنعت، معدن و تجارت»، «سازمان صنایع کوچک و شهر‌ک‌ های صنعتی ایران»، «شرکت ملی نفت ایران»، «دانشگاه صنعتی سهند تبریز» و «دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات» و با هدف استانداردسازی مبانی اجرایی این تکنیک، آموزش و ترویج مفاهیم آن تشکیل شده است.
همچنین کتاب «دستورالعمل هزینه یابی جریان مواد (MFCA): ایزو 14051» نوشته هیروشی تاچیکاوا (Hiroshi Tachikava) از سوی سازمان ملی بهره وری ایران از انگلیسی به فارسی ترجمه و منتشر شده و در اختیار متخصصان این حوزه قرار گرفته است.
سازمان بهره‌وری آسیایی سازمانی منطقه‌ای و میان دولتی است که با مشارکت در توسعه اقتصادی ـ اجتماعی کشورهای عضو و بهبود کیفیت زندگی برای مردم آن کشورها از طریق ارتقای بهره‌وری در سال ۱۹۶۱ تأسیس شد و ایران یکی از اعضای فعال این سازمان است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵