کد مطلب: 100133
 
افزایش قیمت نفت ایران
 
نفت خام ایران ماه مارس (از ۱۰ اسفند) را با افزایش قیمت آغاز کرد به طوری که بهای هر بشکه نفت سبک ایران در این ماه، از مرز ۶۳ دلار فراتر رفته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱
نفت خام ایران ماه مارس (از ۱۰ اسفند) را با افزایش قیمت آغاز کرد به طوری که بهای هر بشکه نفت سبک ایران در این ماه، از مرز ۶۳ دلار فراتر رفته است.

به گزارش نکونیوز به نقل از وزارت نفت، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲ مارس (۱۱ اسفندماه) با ۷۹ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۱۸ سنت برای هر بشکه رسید.
میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون، ۶۵ دلار و ۴۳ سنت برای هر بشکه بوده است.
میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در دوره مورد بررسی ۳۰ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به ۶۲ دلار و سه سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران نیز از ابتدای امسال تاکنون ۶۳ دلار و ۹۶ سنت برای هر بشکه بوده است.
میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نیز در هفته منتهی به ۲ مارس(۱۱ اسفند)، به ۶۳ دلار و ۵۸ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته، با ۴۹ سنت افزایش همراه بوده است.
میانگین قیمت نفت خام شاخص دبلیو.تی.‌آی آمریکا در هفته منتهی به دوره مورد بررسی، ۱۲ سنت کاهش یافت و به ۶۲ دلار و ۱۶سنت برای هر بشکه رسید. در هفته مورد بررسی، قیمت نفت خام شاخص برنت با ۶۲ سنت افزایش، بشکه‌ای ۶۵ دلار و ۸۴ سنت معامله شد.
میانگین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز در دوره مورد بررسی به ۶۵ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و هر بشکه ۶۲ دلار و ۵۷ سنت و ۶۳ دلار و یک سنت معامله شد.
 میزان تولید نفت ایران به روزانه حدود چهار میلیون بشکه رسیده است.
ایران روزانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر می کند؛ میزان صادرات نفت ایران در ابتدای دولت یازدهم و دوران تحریم به روزانه یک میلیون بشکه محدود شده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵