کد مطلب: 100052
 
توزیع درآمدهای نفتی در عراق!
 
عضو کمیسیون مالی پارلمان عراق اعلام کرد که با تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق، ۱۰ درصد از درآمد های نفت به شهروندان عراق اختصاص داده شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
عضو کمیسیون مالی پارلمان عراق اعلام کرد که با تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق، ۱۰ درصد از درآمد های نفت به شهروندان عراق اختصاص داده شده است.

به گزارش ایرنا، 'زاهر العبادی' روز سه شنبه به خبرگزاری 'المعلومه' عراق گفته است که این مبالغ بعد از اجرایی شدن قانون در شش ماه آینده در قالب اوراق بها دار بین شهروندان توزیع می شود.
به گفته وی، بعد از تصویب قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق در پارلمان این کشور، بخشی از درآمدهای نفت به صورت سهام بین شهروندان عراق توزیع خواهد شد.
زاهر العبادی خاطر نشان کرد که در این قانون تصریح شده است که ۱۰ درصد درآمدهای نفت به صورت سهام بین شهروندان عراقی توزیع و ۹۰ درصد مابقی به خزانه دولت واریز شود.
وی ادامه داد که در این راستا برای هریک از شهروندان عراقی در بانک یک حساب بانکی ایجاد می شود که فقط در صورت مرگ شخص، حساب او بسته خواهد شد.
این عضو کمیسیون دارایی پارلمان عراق افزود که در صورتی که منطقه کردستان عراق از تحویل دادن درآمدهای حاصل از نفت به حساب شرکت ملی نفت عراق خودداری کند، از این تخصیص ها محروم خواهد شد.
یادآور می شود که قانون تاسیس شرکت ملی نفت عراق در شنبه گذشته در پارلمان به تصویب رسید.
عراق با بیش از ۳۷ میلیون نفر جمعیت روزانه افزون بر سه میلیون بشکه نفت صادر می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵