داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 101655
 
نرخ بهره بانکی 40 درصدی
 
بانک مرکزی آرژانتین برای ثبات بخشیدن به پول خود مجبور به افزایش ناگهانی نرخ بهره به ۴۰ درصد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
بانک مرکزی آرژانتین برای ثبات بخشیدن به پول خود مجبور به افزایش ناگهانی نرخ بهره به ۴۰ درصد شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از نیویورک تایمز، بانک مرکزی آرژانین به منظور ثبات بخشیدن به پول این کشور مجبور به افزایش نرخ بهره معیار به ۴۰ درصد شد.

این در حالی است که طی هفته های گذشته آزاد بودن ورود جریان سرمایه و همچنین خروج آن منجر به پیامدهای عمیق اقتصادی در این کشور شده است.

بانک مرکزی آرژانتین بعد از چند روز مداخله شدید در بازارهای مالی این کشور مجبور به اتخاذ این تصمیم شد. البته این اقدام بانک مرکزی آرژانتین منجر به سر و سامان دادن بازارهای این کشور شد.

همچنین تصمیم بانک آرژانتین پس از سقوط ۸.۵ درصدی پول این کشور در برابر دلار آمریکا گرفته شد که برای سومین بار در هفته جاری میلادی سیر نزولی به خود گرفت.

ضمن اینکه بانک مرکزی آرژانتین اعلام کرد که از تمام ابزارهای خود برای پایین آوردن نرخ تورم استفاده می کند. نرخ تورم آرژانتین در ماه مارس سال جاری میلادی در مقایسه با سال قبل ۲۵ درصد افزایش نشان می دهد.

بر پایه این گزارش، پیش از این برزیل هم در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی نرخ بهره را برای جلوگیری از خروج سرمایه به تقریبا ۴۰ درصد افزایش داد. همچنین ترکیه هم در سال ۲۰۱۴ میلادی به طور ناگهانی نرخ بهره را از ۴.۵ درصد به ۱۰ درصد رساند تا از کاهش ارزش لیر جلوگیری کند.

ضمن اینکه در همان سال ۲۰۱۴ میلادی بانک مرکزی روسیه هم نرخ بهره را به طرز ناگهانی از ۱۰.۵ درصد به ۱۷ درصد افزایش داد تا مانع از سقوط ارزش روبل به دلیل تحریم های غرب و کاهش قیمت نفت شود.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵