کد مطلب: 109567
 
افزایش تولید نفت ایران به بالای 2 میلیون بشکه در بهمن ماه
 
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: ایران در ژانویه 2021 برابر با بهمن 99 روزانه 2 میلیون و 84 هزار بشکه نفت تولید کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲
به گزارش نکونیوز به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ برابر با بهمن ماه ۱۳۹۹ به ۲ میلیون و ۸۴ هزار بشکه در روز رسیده که نسبت به ماه پیش از آن ۶۲ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، ایران در ماه دسامبر برابر با آذر ۹۹ روزانه دو میلیون و ۲۲ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) یک میلیون و ۹۹۵ هزار بشکه در روز بوده است.
متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۹ به روزانه ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار بشکه رسیده است.
ایران به طور متوسط در سال۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه نفت تولید کرده است.
ایران در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۴۵ هزار، در سه ماهه دوم، روزانه یک میلیون و ۹۴۹ هزار و در سه ماهه نخست، روزانه ۲ میلیون و ۵۹ هزار بشکه نفت تولید کرده است.
میزان تولید نفت ایران در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ روزانه ۱ میلیون و ۹۷۹ هزار بشکه نفت بوده است.
بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۳ کشور عضو این سازمان در ماه ژانویه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) ۲۵ میلیون و ۴۹۶ هزار بشکه در روز عنوان شده است که افزایش روزانه ۱۸۱ هزار بشکه‌‌ای نسبت به ماه دسامبر را نشان می‌دهد. اوپک در ماه دسامبر روزانه ۲۵ میلیون و ۳۱۵ هزار بشکه نفت تولید کرده بود.
عربستان نیز در ماه ژانویه روزانه ۸۹ هزار بشکه نفت بیشتر تولید کرده و میزان تولیدش به ۹ میلیون و ۵۴ هزار بشکه رسیده است. میزان تولید این کشور در ماه دسامبر ۸ میلیون و ۹۶۵ هزار بشکه در روز بود.
کشورهای کنگو، اتیوپی، گابن، عراق، نیجریه و لیبی کاهش تولید و باقی کشورها کاهش تولید داشتند. بیشترین کاهش برای لیبی با ۵۱ هزار بشکه در روز و بیشترین افزایش مربوط به عربستان با ۸۹ هزار بشکه در روز بوده است.
ایران، لیبی و نیجریه از توافق کاهش تولید معاف هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵