کد مطلب: 109260
 
انتقال نفت خام از خلیج فارس به منطقه جاسک تا سال 99
 
مدیرعامل شرکت متن گفت: در سال 1399 شاهد انتقال نفت خام به مخازن ذخیره‌سازی پایانه نفتی جاسک و آماده‌بودن شرایط صادرات نفت از شرق تنگه هرمز خواهیم بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸
به گزارش نکونیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس تورج دهقان مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت صبح امروز در مراسم امضای قرارداد ساخت و تامین الکتروپمپ‌های طرح انتقال نفت از گوره به جاسک با اشاره به طرح عظیم انتقال نفت خام از منطقه گوره به منطقه جاسک گفت: در آنجا قرار است یک پایانه نفتی جدید احداث شود که این طرح ، طرحی بسیار مهم و استراتژیک است به طوریکه قرار است یک هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، ۵ ایستگاه پمپاژ، ۲ ایستگاه دریافت و ارسال و ایستگاه اندازه‌گیری و همچنین تاسیسات ذخیره‌سازی نفت خام که در فاز اول به میزان مجموع ۱۰ میلیون بشکه خواهد بود احداث شود.
وی افزود: مجموع برآورد اجرای این طرح ملی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به علاوه ۳۵۰ میلیارد تومان است که این پروژه در بخش‌های مختلف هم اکنون در حال انجام است.
دهقان با بیان اینکه طبق برآوردهای صورت گرفته در پایان سال ۱۳۹۹ شاهد انتقال نفت خام به مخازن ذخیره‌سازی پایانه نفتی جاسک و آماده‌بودن شرایط صادرات نفت از شرق تنگه هرمز خواهیم بود گفت: این پروژه ملی در بخش تامین لوله با توجه به محدودیت‌ های بین‌المللی با وقفه‌هایی همراه شده بود.
به گفته این مقام مسئول درنهایت تصمیم گرفته شد با توجه به توان داخلی و با استفاده از ظرفیت‌های تولیدکنندگان داخلی، لوله مورد نیاز این پروژه از تولیدات داخلی تامین شود و با توجه به رفع نگرانی در این بخش، طی ماه‌های آینده شاهد افزایش سرعت اجرای این طرح خواهیم بود.
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ادامه داد: تامین الکتروپمپ‌های اصلی این پروژه که هر کدام ۲.۵ مگاواتی هستند با استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی صورت می‌گیرد که با قراردادی که به امروز به امضا رسید ۵۰ الکتروپمپ ۲.۵ مگاواتی تولید داخل در این پروژه نصب می‌شود.
وی تصریح کرد: این برای اولین بار است که برای تولید پمپ‌های ۲.۵ مگاواتی به سازندگان داخلی اعتماد شده و امیدواریم شاهد تامین این الکتروپمپ‌ها با کیفیت مطلوب و در زمان مناسب توسط این ۳ شرکت داخلی که امروز با آنها قرارداد به امضا رسید باشیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵