کد مطلب: 45476
 
تولید تجاری پتروشیمی لرستان در فصل بهار آغاز می شود
 
پتروشیمی لرستان بزودی و پس از دریافت خوراک مورد نیاز تولید تجاری خود را آغاز می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۰
پتروشیمی لرستان بزودی و پس از دریافت خوراک مورد نیاز تولید تجاری خود را آغاز می کند.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، محمود امین نژاد، مدیرعامل پتروشیمی لرستان با اعلام خبر ورود به تولید تجاری در فصل بهار، اظهار کرد: پارسال، در مرحله پیش راه اندازی، ٣٠ هزار تن محصول در پتروشیمی لرستان تولید شده است و با تکمیل واحدها، تولید پلی اتیلن را به ٣٠٠ هزار تن و تولید بوتن-١ را به ٣٠ هزار تن می رسانیم.

وی با اشاره به این که در مجتمع پتروشیمی لرستان تمهیدهای لازم برای تولید پاک و جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست دیده شده است، تاکید کرد: همزمان با ورود واحدها به مدار، واحد تصفیه پساب نیز راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: همه استانداردهای لازم در نظر گرفته شده است تا کمترین آسیب به محیط زیست برسد. از پساب تصفیه شده نیز برای ایجاد فضای سبز و آبیاری گیاهان استفاده می شود.

مدیرعامل پتروشیمی لرستان با اشاره به پایش آنلاین در این مجتمع پتروشیمی، درباره لزوم انجام اقدامهای لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: همه تلاش خود را کرده ایم که وابستگی خود را به مواد شیمیائی و کاتالیستهای خارجی کم کنیم.

بومی سازی کاتالیست برای کاهش وابستگی

امین نژاد با اشاره به اقدامهای این مجتمع پتروشیمی برای کاهش وابستگی اظهار کرد: با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی پروژه ای مشترک را در دست اجرا داریم به گونه ای که مجتمعهای پتروشیمی لرستان، کرمانشاه و مهاباد با همراهی شرکت پژوهش و فناوری کاتالیست مورد نیاز خود را در کشور تولید می کنند.

مدیرعامل پتروشیمی لرستان تاکید کرد: پتروشیمی لرستان قادر خواهد بود تا پایان سال اجرای واحد تولید کاتالیست مورد نظر خود را آغاز کند.

ارتباط با دنیای خارج در پی توافق جامع لوزان

امین نژاد در باره تاثیر توافق جامع لوزان نیز اظهار کرد: این توافق تاثیر زیادی خواهد داشت به گونه ای که با رفع تحریمها، محدودیت ارتباط با دنیای خارج برداشته می شود، تولید افزایش می یابد، ارتباطات مالی برقرار می شود و می توانیم از فناوری روز دنیا بهره ببریم.

مدیرعامل پتروشیمی لرستان در باره مقاصد هدف فروش این مجتمع پتروشیمی تاکید کرد: حدود ٧٠ تا ٨٠ درصد از محصولات پتروشیمی لرستان صادر می شود.

امین نژاد ادامه داد: بازارهای هدف ما کشورهای آسیای میانه، چین، ترکیه و عراق است.

به گزارش شانا، شرکت پتروشیمی لرستان در سال ١٣٨٦ به منظور تحقق اهداف متعالی ایجاد توازن منطقه ای در توسعه و توازن میان استانهای مختلف کشور و به منظور تحرک بخشی به فرآیند تولید در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال در کشور، فعال کردن بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی و راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی در این گونه مناطق طبق مصوبه هیئت وزیران شرکت شروع بکار کرد. اجرای طرح پتروشیمی لرستان در سال ١٣٨٨ آغاز شد.

این گزارش می افزاید: در شرکت پتروشیمی لرستان پلی اتیلن سنگین و سبک خطی و بوتن-١ که به عنوان خوراک واحدهای صنعتی پایین دستی و استفاده در مصارف پلاستیک (مانند: لوله، کابل و انواع فیلم ها ...) کاربرد دارند، تولید می شود.

همچنین اجرای این طرح از بعد اجتماعی و اقتصادی اهدافی چون افزایش صادرات و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، افزایش تولیدات داخلی برای نیل به خودکفایی، جلوگیری از فرار سرمایه های اقتصادی بومی، رونق اقتصادی و محرومیت زدایی منطقه، جلوگیری از مهاجرت افراد، ایجاد اشتغال در دوران اجرای طرح برای ٢٠٠٠ نفر در روز، ایجاد اشتغال در دوران بهره برداری برای ٣٠٠ نفر در روز و ایجاد اشتغال در صنایع پایین دستی برای بیش از ٥٠٠٠ نفر در روز را دنبال می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵