کد مطلب: 105066
 
افزایش کرایه حمل نفتکشهای جاده پیما
 
نرخ کرایه حمل نفتکش‌های تحت پیمان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
نرخ کرایه حمل نفتکش‌های تحت پیمان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به مشکلات بخش حمل‌ونقل جاده‌ای فرآورده‌های نفتی که در خردادماه گریبانگیر این قشر شده بود، موضوع افزایش نرخ حمل کرایه بررسی شد که با موافقت وزیر نفت تصویب شد.
از آغاز امسال تا پایان خردادماه، به طور میانگین روزانه ۸۵ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شد که در مقایسه با رقم ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتری مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد کرد.
مجموع مصرف گازوییل غیرنیروگاهی نیز در خردادماه امسال، ۲ میلیارد و ۱۳۱ میلیون لیتر اعلام شد. در این مدت روزانه به طور میانگین، ۶۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر گازوییل به مصرف رسید.
حمل بنزین و گازوییل مصرفی از پالایشگاه ها و انبارهای ذخیره سازی به پمپ بنزین ها و جایگاه های عرضه سوخت بر عهده نفتکش های جاده پیماست.
به گزارش ایرنا، در ماه های اخیر رانندگان حمل ونقل جاده ای نسبت به افزایش قیمت لوازم یدکی و لاستیک و کمی نرخ کرایه اعتراض کرده و دست از کار کشیدند اما با توجه به برگزاری نشست نمایندگان این تشکل صنفی با وزیر راه وشهرسازی در پنجم خردادماه امسال، درباره قیمت‌ها، چگونگی ارتباط با شرکت‌ها و اعلام بار، بحث‌ بارگیری در بنادر، تامین اجتماعی، نحوه تامین قطعات یدکی، لاستیک و مسائل مختلف دیگری مطرح شد و با افزایش نرخ کرایه در همه مسیرها از اول تیرماه امسال بین ۱۶ تا ۲۶ درصد موافقت شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵