داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89676
 
سبقت میزان مصرف از پیش‌بینی ها
 
وزیر نیرو گفت: در این روزهای گرم شاهد اوج فعالیت و مصرف آب و برق توسط مردم هستیم؛ به نحوی که این میزان مصرف از میزان پیش بینی های ما هم پیشی گرفته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
وزیر نیرو گفت: در این روزهای گرم شاهد اوج فعالیت و مصرف آب و برق توسط مردم هستیم؛ به نحوی که این میزان مصرف از میزان پیش بینی های ما هم پیشی گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید چیت چیان وزیر نیرو در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت مصرف آب و برق در کشور اظهار داشت: در این روزها که شاهد افزایش دما و همچنین افزایش مصرف آب و برق در کشور هستیم، کلیه نیروگاه ها، تیم ها و کارشناسان ما جهت مدیریت تامین آب و برق مصرفی مردم آمادگی کامل را دارند.

وی افزود: در این روزهای گرم شاهد اوج فعالیت و مصرف آب و برق توسط مردم هستیم؛ به نحوی که این میزان مصرف از میزان پیش بینی های ما هم پیشی گرفته، به طور مثال در استان هرمزگان اوج مصرف برق امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۹.۸ درصد افزایش داشته است.

چیت چیان تصریح کرد: این میزان مصرف در هیچ کدام از کشورهای دنیا و حتی ایران سابقه نداشته است و تنها راه این است که میان مصرف کنندگان و تامین کنندگان هماهنگی بیشتری صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه ما انتظار نداریم شهروندی خود را به زحمت بیندازد، گفت: انتظار ما از شهروندان این است که در مصرف انرژی رعایت کنند و به طور مثال از چند وسیله برقی همزمان استفاده نکنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵