کد مطلب: 81656
 
در نیمه دوم 2017 یا اوایل 2018
توسعه دو میدان نفتی احتمالاً به لوک اویل واگذار شود
 
لوک اویل، دومین شرکت نفتی روسیه، امید زیادی بسته است که بتواند توسعه دو میدان نفتی منصوری و آب تیمور را در استان خوزستان برعهده بگیرد. یکی از مقامات ارشد لوک اویل، نیمه دوم ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ را زمان احتمالی انعقاد قرارداد با شرکت ملی نفت ایران عنوان کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
لوک اویل، دومین شرکت نفتی روسیه، امید زیادی بسته است که بتواند توسعه دو میدان نفتی منصوری و آب تیمور را در استان خوزستان برعهده بگیرد. یکی از مقامات ارشد لوک اویل، نیمه دوم ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ را زمان احتمالی انعقاد قرارداد با شرکت ملی نفت ایران عنوان کرده است.
به گزارش نکونیوز، جاتی الجبوری مدیر بخش خاور میانه شرکت لوک اویل روسیه در مصاحبه با یکی از رسانه‌های عربی گفته است که لوک اویل امیدواری بسیاری دارد که برای توسعه دو میدان نفتی با شرکت ملی نفت ایران به توافق برسد.
الجبوری گفته است: «نسخه نهایی قراردادهای IPC هنوز باید به تصویب برسد؛ زمانی که این کار صورت گرفت، ما معتقدیم که امضای قرارداد آغاز خواهد شد؛ ما انتظار داریم امضای قرارداد نیمه دوم سال جاری یا اوایل سال ۲۰۱۸ باشد.»
مدیر بخش خاور میانه لوک اویل در مورد جزئیات همکاری این شرکت با شرکت ملی نفت ایران گفته است: «ما در حال مذاکره فعال با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه دو میدان نفتی آب‌تیمور و منصوری در غرب ایران هستیم. ما برنامه‌های تفصیلی در مورد نحوه توسعه این دو میدان را ارائه داده‌ایم و انتظار داریم که قرارداد امضا شود.»
لوک اویل به دنبال
مدیر بخش خاور میانه لوک اویل: نسخه نهایی قراردادهای IPC هنوز باید به تصویب برسد؛ زمانی که این کار صورت گرفت، ما معتقدیم که امضای قرارداد آغاز خواهد شد؛ ما انتظار داریم امضای قرارداد نیمه دوم سال جاری یا اوایل سال ۲۰۱۸ باشد.
این است که حضور خود در خاور میانه را گسترش دهد. این شرکت روسی در حال حاضر در عراق حضور فعالی دارد و در میدان قرنه غربی ۲ نزدیک به ۴۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند. الجبوری گفته است که لوک اویل قصد دارد تولید نفت خود در عراق به ۱.۲ میلیون بشکه در روز برساند.
لوک اویل در سال ۲۰۱۰ قراردادی ۲۵ ساله با وزارت نفت عراق برای توسعه میدان نفتی قرنه غربی ۲ امضا کرد و تاکنون ۷ میلیادر دلار در این میدان سرمایه‌گذاری کرده است.
لوک اویل در عین حال به دنبال فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در سه کشور امارات متحده عربی، کویت و عمان نیز است.
لوک اویل، نخستین شرکت نفتی خارجی بود که با لغو تحریم‌ها دفتر خود در ایران را بازگشایی کرد. این شرکت برای توسعه میادین نفتی آب تیمور و منصوری با شرکت ملی نفت ایران، تفاهم‌نامه مطالعاتی و قرارداد محرمانگی امضا کرده است.
میدان نفتی منصوری یکی از میدان های نفتی ایران است، که در استان خوزستان، در فاصله ۵۰ کیلومتری از جنوب شرقی اهواز و در حدود ۶۰ کیلومتری شمال خلیج فارس مستقر است. این میدان از شمال غربی در همسایگی میدان نفتی اهواز، از غرب با میدان آب تیمور و از شمال شرقی در مجاورت میدان نفتی شادگان قرار دارد. ظرفیت تولید نفت خام میدان منصوری بطور متوسط معادل ۱۰۰ هزار بشکه در روز است.
میدان نفتی آب تیمور نیز در فاصله ۲۵ کیلومتری از غرب اهواز، میان میدان نفتی منصوری و میدان نفتی اهواز قرار دارد. ساختار میدان آب تیمور با عملیات لرزه‌نگاری در سال ۱۳۴۰ کشف و پس از حفر چاه شماره۱ در سال ۱۳۴۶ و اثبات وجود نفت در مخزن بنگستان این میدان، تولید از آن در سال ۱۳۷۰ آغاز شد.
بر مبنای محاسبات اولیه، حداقل نفت درجای میدان نفتی آب تیمور ۱۵ میلیارد بشکه تخمین زده می‌شود. تولید کنونی مخزن بنگستان میدان آب تیمور ۶۰ هزار بشکه در روز است. میدان نفتی آب تیمور از میدان‌های تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است.
لوک اویل در سال ۱۹۹۱میلادی با ادغام سه شرکت دولتی نفت روسیه، از سوی مدیر عامل کنونی این شرکت، واگیت آلکپروف، که در آن مقطع وزیر انرژی اتحاد جماهیر شوروی بود، راه‌اندازی شد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵