کد مطلب: 79686
 
تأثیر منفی آمریکا بر بازار نفت
کاهش قیمت نفت علی‌رغم جلسه موفق اوپک و غیراوپک
 
علی‌رغم این‌که نتیجه مذاکرات دیروز اوپک و غیراوپک مثبت بود و وزرای شرکت‌کننده در نشست کمیته نظارت بر توافق نفتی در وین اعلام کردند که پیشرفت توافق نفتی فراتر از انتظارات بوده است، با این حال قیمت نفت امروز بیش از یک درصد کاهش یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
علی‌رغم این‌که نتیجه مذاکرات دیروز اوپک و غیراوپک مثبت بود و وزرای شرکت‌کننده در نشست کمیته نظارت بر توافق نفتی در وین اعلام کردند که پیشرفت توافق نفتی فراتر از انتظارات بوده است، با این حال قیمت نفت امروز بیش از یک درصد کاهش یافت.
به گزارش نکونیوز، در حالی که پس از جلسه موفقیت‌آمیز اوپک و غیراوپک، انتظار عمومی این بود که قیمت نفت امروز در اولین روز کاری هفته در بازارهای جهانی افزایش یابد، با این حال نگرانی‌ها نسبت به افزایش تولید نفت در آمریکا باعث شد تا قیمت نفت کاهش یابد.
در حال حاضر نفت برنت با کاهش بیش از یک درصدی در کانال ۵۴ دلاری مبادله می‌شود.
در هفته گذشته تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا، بیشترین افزایش را در حدود ۴ سال گذشته تجربه کرد. هفته گذشته، به تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا ۲۹ دکل اضافه شد. در حال حاضر ۵۵۱ دکل نفتی فعال در آمریکا وجود دارد. تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا به بیشترین میزان از ماه نوامبر ۲۰۱۵ تاکنون رسیده است.
در هشت ماه گذشته، فعالیت‌های حفاری در صنعت شیل آمریکا رونق بیشتری گرفته است. این امر باعث شده تا از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون، تولید نفت آمریکا حدود ۶ درصد افزایش یابد. با این حال، تولید نفت آمریکا هنوز ۷ درصد پایین‌تر از بالاترین میزان آن در سال ۲۰۱۵ است.
دیروز کمیته نظارت بر توافق نفتی با حضور وزرای نفت یا انرژی روسیه، عمان، عربستان سعودی، قطر، کویت، ونزوئلا و الجزایر در مقر اوپک در وین تشکیل شد.
نتیجه جلسه این کمیته مثبت بود و وزیر انرژی روسیه عنوان کرد که کشورهای طرف توافق نفتی تاکنون تولید نفت خود را حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز کاهش داده‌اند و انتظار می‌رود کاهش تولید تا آخر ماه جاری به ۱.۷ میلیون بشکه در روز برسد.
طبق توافق نفتی بین اوپک و غیراوپک، ۲۴ کشور دنیا متعهد شده‌اند تا تولید نفت خود را حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اجرای این توافق از ابتدای ماه جاری میلادی آغاز شده است.
در حال حاضر هر بشکه نفت خام برنت در ۵۴ دلار و ۷۵ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز امروز حدود ۵۰ سنت کاهش یافت. هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در حال حاضر در ۵۲ دلار و ۴۳ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵