داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88136
 
کاهش نرخ بیکاری در گیلان
 
استاندار گیلان از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: نرخ بیکاری در استان گیلان از ۱۵.۶ به ۱۱.۳ رسید و در هیچ استانی از کشور به این میزان نرخ بیکاری کاهش نیافته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
استاندار گیلان از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: نرخ بیکاری در استان گیلان از ۱۵.۶ به ۱۱.۳ رسید و در هیچ استانی از کشور به این میزان نرخ بیکاری کاهش نیافته است.

محمدعلی نجفی (استاندار گیلان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: براساس اعلام مرکز آمار ایران، استان گیلان در پایان سال ۹۵ با کاهش ۴.۳درصدی، رتبه بالایی در زمینه کاهش میزان نرخ بیکاری در بین همه استانهای کشور را کسب کرد.

وی با بیان اینکه پیش از این استان گیلان بالاترین نرخ بیکاری را بعد از استان‌های ایلام و کرمانشاه داشته است، در ادامه اظهار داشت: نرخ بیکاری سال ۹۱ در استان گیلان، ۱۵.۶ درصد بود که این رقم تا پایان سال ۹۵ با۴.۳ درصد کاهش به ۱۱.۳ درصد رسید.

نجفی، کاهش نرخ بیکاری در گیلان را گامی بی‌نظیر در جهت توسعه کسب کار عنوان کرد و افزود:‌ باید نرخ بیکاری در استان گیلان تک رقمی شود تا با اشتغال بیشتر و کاهش نرخ بیکاری، گیلانی برتر را در برنامه‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان گیلان جزء استان‌های اشتغال‌زا در کشور محسوب می‌شود، گفت: استان گیلان ظرفیت خوبی در زمینه تولید چای، برنج، زیتون و صنعت توریسم دارد و این ظرفیت‌ها می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود و همچنین در اقتصاد دریامحور نیز باید فعال‌ باشیم.

وی در خاتمه موضوع اشتغال و تولید را یکی از اهداف و برنامه‌های راهبردی دولت در سال ۹۶ عنوان کرد که با قوت و جدیت بیشتری باید پیگیری شود و افزود: راه‌حل مشکل بیکاری؛ تولید است و تولید از طریق سرمایه‌گذاری شکل می‌گیرد و عزم دولت برای محقق شدن و اجرایی کردن شعار امسال نیز به جدییت همین است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵