داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 82790
 
برنامه دولت برای ریزگردها
 
معاون اول رییس جمهور از طرح‌ها و پروژه‌های مقابله با ریزگردها در کانون‌های مولد گرد و غبار در جنوب شرق اهواز بازدید کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
معاون اول رییس جمهور از طرح‌ها و پروژه‌های مقابله با ریزگردها در کانون‌های مولد گرد و غبار در جنوب شرق اهواز بازدید کرد.

به‌گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در حاشیه بازدید از برخی مناطق جنوب شرق اهواز و طرح های در دست اجرا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسائلی که بصورت جدی بخشی از کشور و بخصوص استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان را در سال‌های اخیر تحت تأثیر قرار داده ریزگردها است که در واقع دارای دو منشأ خارجی و داخلی است.

وی افزود: بخشی از ریزگردها از کشورهای عراق، عربستان و سوریه وارد کشور می‌شود که باید از طریق گفتگوهای دو جانبه و بین المللی و از طریق مذاکره با این کشورها در جهت حل این مشکل تلاش کنیم.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: بخش دیگر این مشکل ناشی از منشأ داخلی است که باعث شد سال گذشته مردم استان خوزستان و بویژه اهواز مشکلات زیادی را متحمل شوند.

جهانگیری ادامه داد: دولت پس از بروز این مشکلات به طور کامل بسیج شد تا با روش‌های علمی و دقیق با ریزگردها مقابله کند و یکی از اقدامات کاشت نهال در بیابان‌های فوق بحرانی بود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید در کنار اجرای این طرح‌ها حق و حقوق مردم و ساکنین این مناطق نیز رعایت شود گفت: دولت به این موضوع توجه ویژه دارد و علاوه بر آن تلاش خواهیم کرد تا در کنار طرح مقابله با ریزگردها که موجب حضور بیشتر دولت در این مناطق شده، اقدامات دیگری نیز انجام دهیم تا به وضعیت روستاها و جوانان این منطقه نیز رسیدگی شود و مشکلات مردم این مناطق مرتفع شود.

گفتنی است هدف از اجرای طرح احداث کانال انتقال آب به عرصه‌های فوق بحرانی گرد و غبار در جنوب شرق اهواز مرطوب سازی ۴۲ هزار هکتار از اراضی این منطقه است که طول کانال انتقال آب ۴۴ کیلومتر و ظرفیت کانال ۲۰ متر مکعب بر ثانیه است.

مساحت زمین در طرح درختکاری نیز در جنوب شرق اهواز ۷ هزار هکتار بوده و تعداد نهال‌های پیش بینی شده ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار اصله نهال است که با مشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه پاسداران، پیمانکاران و جوامع محلی در دست اجرا است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵