داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 106407
 
بورس های آسیایی بی اعتنا به ترامپ
 
علی‌رغم اظهارات منفی ترامپ درباره مذاکرات تجاری با چین و حل مناقشات با ترکیه، بورس‌های آسیایی امروز را با سبزپوشی به پایان رساندند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
علی‌رغم اظهارات منفی ترامپ درباره مذاکرات تجاری با چین و حل مناقشات با ترکیه، بورس‌های آسیایی امروز را با سبزپوشی به پایان رساندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دلار آمریکا بیش از سایر متغیرهای بازارهای مالی تحت تاثیر اظهارات ترامپ قرار گرفت و در برابر یوان، یورو و ین عقب نشست. دلار که در ماه‌های اخیر کانال‌شکنی‌های پی در پی را به ثبت رسانده بود، در هفته جاری در برابر یورو و سایر ارزها عقب نشسته است.

ترامپ در سخنان خود گفته بود هیچ‌گونه مصالحه‌ای با ترکیه بر سر کشیش بازداشت شده آمریکایی صورت نخواهد گرفت و برایش مهم نیست که مواضع سرسختانه‌اش در مسائل تجاری و اقتصادی به آسیب دیدن کشورهای اروپایی و بازارهای نوظهور منجر شود.

ارزش دلار در برابر ارزهای نوظهور مانند وون کره جنوبی، روپیه اندونزی و پزوی مکزیک نیز تضعیف شد. انتظار می‌رود علی‌رغم انتقادات ترامپ از سیاست‌های نرخ بهره‌ای بانک مرکزی آمریکا، تا پایان امسال این بانک دو مرتبه دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

در معاملات امروز بورس‌های آسیایی، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بدون تغییر نسبت به روز گذشته تا پایان معاملات اولیه در سطح ۲۲۱۹۲.۴۵ واحدی باقی ماند، در هنگ‌کنگ شاخص "هانگ سنگ" با ۰.۱ درصد افزایش، از ۲۷۶۳۶.۵۸ واحد گذشت و شاخص "شانگهای کامپوزیت" چین با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۷۲۰.۲۴ واحد رسید.

در سایر بورس‌های آسیایی، شاخص بورس سیدنی استرالیا ۰.۹ درصد و شاخص بورس سنگاپور ۰.۴ درصد بالاتر رفت اما بورس ولینگتون نیوزلند تنها بورس مهم آسیایی بود که با کاهش مواجه شد و ۰.۲ درصد عقب نشست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵