کد مطلب: 97000
 
عملکرد تولید ۸ ماهه پتروشیمی ها
 
تولید مجتمع های پتروشیمی ایران از ابتدای سال تا پایان آبان ماه در مجموع به بیش از ۳۵ میلیون و ۶۱۷ هزار تن رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
تولید مجتمع های پتروشیمی ایران از ابتدای سال تا پایان آبان ماه در مجموع به بیش از ۳۵ میلیون و ۶۱۷ هزار تن رسید.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، عملکرد تولید ۲۱ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه ۱۳ میلیون و ۱۹۵ هزار تن بوده است؛ تولید امسال مجتمع های پتروشیمی این منطقه ۲۱ میلیون تن برآورد شده است.

براساس این گزارش، عملکرد تولید ۱۶ مجتمع پتروشیمی منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی مجتمع های این منطقه از ابتدای سال تا پایان آبان ماه در حدود ۱۵ میلیون و یکصد هزار تن بوده است؛ تولید امسال مجتمع‌های پتروشیمی این منطقه در حدود ۲۶,۵ میلیون تن برآورد شده است.

تولید واقعی ۲۱ مجتمع پتروشیمی مستقر در دیگر مناطق داخلی کشور در مدت زمان یادشده در حدود ۷ میلیون و ۳۲۸ هزار تن بوده است؛ براساس برنامه، تولید امسال مجتمع‌های دیگر مناطق ۱۱,۴ میلیون تن برآورد شده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی کشور در آبان ماه امسال حدود ۴,۵۲ میلیون تن و عملکرد تولید از ابتدای سال تا پایان این ماه حدود ۳۵ میلیون و ۶۱۷ هزار تن بوده است.

میزان فروش داخلی محصولات پتروشیمی کشور از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه بالغ بر ۱۱ میلیون تن به ارزش بیش از ۲۳۴ هزار میلیارد ریال و حجم صادرات این محصولات نیز بیش از ۱۴ میلیون تن با ارزشی بالغ بر هفت میلیارد دلار بوده است.

بالاترین عملکرد تولید در آبان ماه امسال را مجتمع‌های پتروشیمی شیمی بافت، رجال، کربن ایران، مهر، تبریز، لاله، خراسان، خارک، شیراز و آریاساسول به خود اختصاص دادند
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵