کد مطلب: 99170
 
محدودیت بانک جهانی برای نفت
 
نماینده دائمی بانک جهانی درقزاقستان گفت: این بانک برای مقابله با تغییرات اقلیمی،پس از سال 2019 میلادی طرح های استخراج نفت و گاز را تامین مالی نخواهد کرد .
تاریخ انتشار : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
نماینده دائمی بانک جهانی درقزاقستان گفت: این بانک برای مقابله با تغییرات اقلیمی،پس از سال 2019 میلادی طرح های استخراج نفت و گاز را تامین مالی نخواهد کرد .
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ' آسیای مرکزی '،«آتو برائون»، روز پنجشنبه در«سومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی » که با حضور نمایندگان کشورهای منطقه در شهر آلماتی قزاقستان ، برگزاری می شود، افزود: بانک جهانی در موردتغییرات اقلیمی حساس است.
وی افزود: جهان با سرعت در حال تغییر است و همه ما باید خود را با شرایط جدید تطبیق بدهیم .
نماینده بانک جهانی گفت : 28 درصد اعتبارات بانک جهانی در سال 2020 میلادی برای فعالیت های آب و هوایی به کار گرفته خواهد شد .
اولزاس آقابیک اف رییس اداره تغییرات اقلیمی وزارت انرژی قزاقستان ، نیز در این همایش گفت: این کشور توافقنامه بین المللی پاریس مربوط به تغییرات اقلیمی را تصویب کرده و بطور داوطلبانه متعهد به کاهش 15 درصد گاز های گلخانه ای تا سال 2030 نسبت به سال 1990 میلادی است .
وی افزود: در این ارتباط فناوری های پیشرفته در حوزه های مختلف صنعتی به کار گرفته شده و از انرژی تجدید پذیر استفاده می شود .
همایش بین المللی دو روزه تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی ،از دیروز چهارم بهمن در آلماتی شروع شده و با حضور نمایندگان بیش از 150تشکل دولتی و غیر دولتی کشورهای منطقه، نهادهای بین المللی و نیز نهادهای جامعه مدنی فعال در حوزه تغییرات اقلیمی امروز نیز جریان دارد.
این همایش بین المللی به ابتکار بانک جهانی و با هدف مبادله دانش و اطلاعات در باره تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی برگزار می شود .
نخستین و دومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی به ترتیب در ماه ژوئن سال 2013 و ماه می سال 2014 برگزار شده بود .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵