کد مطلب: 95921
 
همکاری ایران و آلمان برای انتقال فناوری
 
پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت آلمانی «راشیگ» تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را برای انتقال فناوری های جدید امضا کردند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴
پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت آلمانی «راشیگ» تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را برای انتقال فناوری های جدید امضا کردند.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از وزارت نفت، این تفاهم‌نامه همکاری میان «منصور بزمی»، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت و «میشائل شولتس» مدیر فنی شرکت راشیگ آلمان در تهران امضا شد.
معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت پس از امضای این قرارداد گفت: شرکت راشیگ یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های فعال در سطح جهان است و بسیاری از صنایع با این مجموعه همکاری می‌کنند.
وی درباره جزئیات این تفاهم‌نامه بیان داشت: همکاری در زمینه انتقال فناوری تجهیزات داخلی برج‌های تقطیر در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، طراحی برج‌های تقطیر بر پایه محصولات این شرکت آلمانی و آموزش متخصصان و کارشناسان پژوهشگاه در حوزه‌های مرتبط کاری، از مفاد این تفاهم‌نامه است.
معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت، مجموعه فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه طراحی برج‌های تقطیر انجام داده است و هم‌اکنون با همکاری شرکت راشیگ می‌توانیم از روش‌های نو این مجموعه در طراحی‌های خود استفاده کنیم.
مدیر فنی شرکت راشیگ آلمان هم پس از بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: فعالیت‎های این مجموعه، ما را تحت تاثیر قرار داده است و تمایل بسیاری برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت‌های این مجموعه به منظور‌ همکاری‌های دو جانبه آینده دارم.
«میشائل شولتس» به سابقه فعالیت‎های شرکت راشیگ آلمان نیز اشاره و اضافه کرد: فعالیت‌های این شرکت بیشتر در زمینه برج‌های تقطیر معطوف شده است و نه ‌تنها در کشور آلمان بلکه به بسیاری از شرکت‌ها در سراسر دنیا خدمات ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: پس از بررسی‌های انجام شده، ایران را کشوری مناسب برای توسعه همکاری‌ها و تجاری‌سازی محصولات دانستیم و امیدواریم که تبادل اطلاعات و تجربیات بین دو کشور در سطح گسترده‌ای انجام شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵