کد مطلب: 86921
 
انتقال تکنولوژی و دانش مدیریت نفتی
 
امیر معینی گفت:انتقال تکنولوژی و دانش مدیریتی به صورت غیر مستقیم منجر به افزایش بهره وری می شود که روی رشد اقتصادی تاثیر می گذارد و این موضوع از مزایای جذب سرمایه گذاری خارجی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
امیر معینی گفت:انتقال تکنولوژی و دانش مدیریتی به صورت غیر مستقیم منجر به افزایش بهره وری می شود که روی رشد اقتصادی تاثیر می گذارد و این موضوع از مزایای جذب سرمایه گذاری خارجی است.

مهران امیر معینی مشاور موسسه مطالعات بین المللی انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به اینکه بخشی از وظیفه تحقق رشد اقتصادی هدف گذاری شده به عهده نفت است اظهار داشت: برای افزایش درآمدزایی از مسیر نفت نیاز به جذب سرمایه گذاری داریم که بخش عمده ای از آن طریق ورود سرمایه خارجی میسر است و در این خصوص نیز در مجلس و دولت اجماع لازم حاصل شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بین همه بخش ها برای تامین منابع مورد نیاز توسعه نفت و گاز کشور اجماع صورت گیرد، افزود: همان انتقادات و مقاومت هایی که در مورد قراردادهای نوع بای بک وجود داشت در مورد آی پی سی نیز شاهدیم اما واقعیت امر این است که برای تحقق رشد هدف گذاری شده اقتصاد نیاز به توسعه نفت داریم که لازمه آن نیز اجرای قراردادهایی است که بتوانیم جذب سرمایه گذاری خارجی و تکنولوژی روز داشته باشیم.

امیر معینی با اشاره به اینکه موضوع قراردادها به مباحث سیاسی گره خورده اند، خاطرنشان کرد: مسائل یاد شده باید در یک پکیج حل شوند، ما نمی توانیم مباحث اقتصادی را به عنوان انگیزه سرمایه گذار مطرح کنیم اما مسائل سیاسی حل نشده باقی بمانند.

وی با تاکید بر اینکه نباید مباحث اقتصادی که ارتباط مستقیم زندگی مردم و درآمدزایی دارند را درگیر چالش های سیاسی کنیم، تاکید کرد: اگر این قراردادها دو سال پیش به سرانجام می رسید شاید سال آینده می توانستیم بهره برداری اولیه از تولیدات داشته باشیم.

مشاور موسسه مطالعات بین المللی انرژی با بیان اینکه توسعه صنعت نفت جزئی از رشد اقتصادی کشور است، یادآور شد: نکته مهم این است که انتقال تکنولوژی و دانش مدیریتی به صورت غیر مستقیم منجر به افزایش بهره وری می شود که روی رشد اقتصادی تاثیر می گذارد و این موضوع از مزایای جذب سرمایه گذاری خارجی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵