کد مطلب: 103419
 
پورابراهیم جایگزین هدایت زاده شد
یک انتصاب عجیب در شرکت نیکو
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز در حکمی، علی اکبر پورابراهیم را به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نفتیران اینتر ترید (NICO) منصوب کرد. انتصابی که در آستانه عملیاتی شدن تحریم نفتی ایران عجیب به نظر می رسد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز در حکمی، علی اکبر پورابراهیم را به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نفتیران اینتر ترید (NICO) منصوب کرد. انتصابی که در آستانه عملیاتی شدن تحریم نفتی ایران عجیب به نظر می رسد.
به گزارش نکونیوز، پورابراهیم که بسیار جوان است و گفته می شود همانند ختلان و صادق آبادی از دانشجویان بیژن زنگنه در دانشگاه بوده است، در شرایطی تصدی مسئولیت مهم مدیریت بر شرکت نیکو را بر عهده می گیرد که سوابق و تجربیاتش برای تصدی این مسئولیت بسیار اندک است. اما با این حال، در آستانه اجرایی شدن تحریم های نفتی ایران توسط آمریکا، با حکم علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به عنوان مدیرعامل نیکو انتخاب شده و به سوئیس می رود.
در حکم علی کاردر خطاب به پورابراهیم آمده است: با عنایت به تعهد و توانمندی‎های جنابعالی و با توجه به تصویب مجمع عمومی مورخه ۶ خرداد ۱۳۹۷ شرکت نفتیران اینتر ترید (NICO) بدینوسیله به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نفتیران اینترترید (NICO) منصوب می شوید. نظر به حساسیت و اهمیت شرکت مذکور، ضرورت دارد نسبت به بازسازی و احیای نقش این شرکت در سطوح بین‎المللی و با تاکید بر برقراری هرچه بیشتر انضباط مالی در امور آن، اقدام لازم را معمول و گزارش‎های دوره ای از بهبود عملکرد را به اینجانب ارائه نمایید. امید است با اتکال به الطاف ایزد متعال در انجام ماموریت محوله موفق و موید باشید. کاردر همچنین از تلاش‌های سیدمجیدهدایت زاده رضوی در مدت تصدی این سمت قدردانی کرد.
شرکت بازرگانی نفت ایران (Naftiran Intertrade Company) یک شرکت خدمات نفتی ایرانی، مستقر در لوزان سوئیس است که یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران محسوب می شود. این شرکت که آن را به عنوان شرکت نیکو (NICO) می شناسند علاوه بر آنکه واردکننده اصلی بنزین و گازوئیل به ایران است، وظیفه فروش بخش عمده‌ای از نفت خام ایران را نیز بر عهده دارد و از این منظر نقشی کلیدی ایفا می کند.
شرکت بازرگانی نفت ایران، در سال ۱۹۹۱ در بندر جرسی، انگلستان تأسیس شد و به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذار در پروژه‌های نفت و گاز و یک نماینده خارج از کشور و تابعه شرکت ملی نفت ایران ثبت شد. در ژوئن سال ۲۰۰۳ شعبه‌ای از نیکو، در شهر لوزان سوئیس، به نام شرکت نفت‌ایران سارل تأسیس و دفتر مرکزی آن به سوئیس منتقل شد. نیکو دفاتری در کشورهای مختلف دارد که در سال ۲۰۱۲ تمامی آنها توسط ایالات متحده آمریکا در فهرست تحریم قرار گرفتند.
در شرایطی که سید مجید هدایت زاده بازنشسته شده و باید فرد جدیدی مسئولیت نیکو را پذیرفت، انتخاب یک جوان به این مسئولیت حساس، آن هم در شرایطی که با توجه به تشدید تحریم ها بر ضد ایران، مبادلات نفتی ایران روز به روز پیچیده تر می شود و هدایت آن نیازمند تجربه بالایی است، بسیار پرسش برانگیز به نظر می رسد. در حالی که برخی مدیران کنونی نفت از جمله مدیرعامل شرکت ملی گاز و مدیران برخی شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت به سن بازنشستگی رسیده اند و حضور جوانان در این مسئولیتها ضروری تر به نظر می رسد، این انتصاب در نیکو، قابل تامل است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵