کد مطلب: 84581
 
ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این‌که نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران، ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت است، گفت: این رویداد بین المللی هر سال با کیفیت بالاتری نسبت به سال‎های پیش برگزار می‌شود، امسال هم در سایه برجام بر شمار شرکت‎کنندگان خارجی در این نمایشگاه افزوده شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این‌که نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران، ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت است، گفت: این رویداد بین المللی هر سال با کیفیت بالاتری نسبت به سال‎های پیش برگزار می‌شود، امسال هم در سایه برجام بر شمار شرکت‎کنندگان خارجی در این نمایشگاه افزوده شده است.به گزارش شانا، اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این‌که صنعت نفت متاثر از پیشرفت‌های علمی، هر سال توسعه می‌یابد، گفت: حضور متعدد شرکت‌های داخلی و خارجی در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، بدون تردید رقابت در این حوزه را افزایش می‌دهد.

وی افزود: شرکت‌های خارجی وقتی موفقیت‌های ایران در پارس جنوبی، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و غیره را مشاهده می‌کنند، به این موضوع پی می‌برند که جمهوری اسلامی ایران حرف‌های بسیاری در حوزه نفت و گاز دارد و تلاش می‌کنند هرچه بیشتر با تجربه‎های مهندسان ایرانی آشنا شوند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نمایشگاه بین‌المللی نفت هر سال با کیفیت بالاتری نسبت به سال گذشته برگزار می‌شود، امسال نیز حضور شرکت‌های موفق داخلی و افزایش حضور شرکت‌های خارجی در پسابرجام، بر کیفیت این نمایشگاه افزوده است.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز شنبه با حضور بیش از چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت حدود ٨٠ هزار متر مربع آغاز به‎کار کرد.

بر پایه این گزارش، با توجه به این‎که بسیاری از شرکت‎ها نماینده یک هلدینگ و یا مجموعه‎ای مشتمل بر چند شرکت هستند، در این نمایشگاه، هزار و ١٦ غرفه داخلی به نمایندگی از حدود ٢ هزار و ٥٠٠ شرکت و ٨١١ غرفه خارجی به نمایندگی از حدود هزار و ٥٠٠ شرکت از ٣٧ کشور دنیا شرکت کرده‌اند.

کشورهای چین، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، روسیه، ژاپن، هلند، اتریش، کره جنوبی و استرالیا به صورت پاویون در نمایشگاه شرکت می‎کنند و شرکت‎های معتبر فعال در صنعت نفت در قالب غرفه‎ یا با اعزام تیم کارشناسی خود، در این نمایشگاه حاضر می‎شوند

در بخش خارجی، شرکت‎های آلمانی با در اختیار گرفتن سه هزار متر مربع، بیشترین فضا و چینی‎ها بیشترین تعداد شرکت‎های حاضر را به خود اختصاص داده‎اند.

نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از لحاظ وسعت و تعداد شرکت‎کنندگان، نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه و پنجمین نمایشگاه در سطح دنیا به شمار می‎آید؛ از لحاظ تعداد شرکت‎های خارجی حاضر در نمایشگاه بیست و دوم پس از چین، ایتالیا، هلند، فرانسه و انگلیس در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح روز شنبه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و عصر روز سه‎شنبه (١٩ اردیبهشت‎ماه) به کار خود پایان می دهد؛ ساعت بازدید هر روزه از ١٠ صبح تا ١٨ بعدازظهر خواهد بود.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵