داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105265
 
رای منفی به تشکیل وزارت آب
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر دیروز کمیسیون متبوع خود از رد طرح تشکیل وزارتخانه‌های انرژی و آب و محیط زیست خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر دیروز کمیسیون متبوع خود از رد طرح تشکیل وزارتخانه‌های انرژی و آب و محیط زیست خبر داد.
اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به جلسه عصر دیروز (یکشنبه، ۳۱ تیرماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دستور کار این کمیسیون تشکیل وزارت انرژی و آب و محیط زیست بود که تعدادی از نمایندگان از ماه‌های گذشته طرحی را برای تشکیل این وزارتخانه تهیه کرده بودند که بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این طرح قرار بود بخشی از مسئولیت‌های وزارت نیرو در حوزه تولید برق و نیروگاه‌ها به وزارت نفت منتقل شود و بخشی از وظایف وزارت جهادکشاورزی در حوزه آب و منابع طبیعی و بخشی از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست به وزارت آب جدید یا همان وزارت نیروی سابق منتقل شود.

وی با اشاره به این‌که دستگاه‌های اجرایی مختلف به کمیسیون انرژی دعوت شده و نظرات خود را درباره این طرح بیان و نمایندگان مخالف و موافق و طراحان نیز نظرات خود را عنوان کردند، گفت: مشخص نیست که آیا تشکیل این وزارتخانه به نتیجه می‌رسد یا خیر، اما پس از اظهارنظر دستگاه‌های مختلف، مرکز پژوهش‌های مجلس، طراحان و مخالفان و موافقان، کمیسیون انرژی به رد این طرح رأی داد و تشکیل وزارت انرژی تایید نشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵