داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 101764
 
همکاری بانکی با کرواسی
 
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران، از آغاز همکاری بانکی کشورمان با کرواسی خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران، از آغاز همکاری بانکی کشورمان با کرواسی خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد خزایی» امروز (سه شنبه) در نشست تجاری ایران و کرواسی در محل اتاق بازرگانی گفت: این بانک کرواسی با بانک های کشورهای مختلف از جمله ایتالیا همکاری می کند.
وی درباره جزئیات این همکاری بانکی، توضیح بیشتری نداد.
خزایی، سفر هیات تجاری کراوسی به سرپرستی خانم «مارتینا دالیش» معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد این کشور به تهران در شرایط خاص این روزها را حامل پیامی ویژه برای جامعه ایران و اروپا دانست.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: خانم دالیش یکی از وزنه های سیاسی کرواسی و اتحادیه اروپاست و سفر وی به تهران نشان دهنده توجه این کشور به گسترش مناسبات اقتصادی با ایران است.
وی با یادآوری اینکه در سال 2000 میلادی حجم مبادلات تجاری ایران و کرواسی حدود 300 میلیون دلار بود، گفت: این رقم در سال های بعد به شدت کاهش یافت اما پارسال دوباره این رقم به مرز 100میلیون دلار رسید.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران همچنین به زمینه های همکاری دو کشور اشاره کرد و گفت: موافقت نامه ای با موضوع اجتناب اخذ مالیات مضاعف از چند سال گذشته بین دو کشور اجرایی شده که این امر، فعالیت سرمایه گذاران را تسهیل کرده است.
به گفته وی، موافقت نامه ای دیگر با موضوع «تشویق متقابل سرمایه گذاری» در حال طی کردن مراحل تائیدیه نهایی در اتحادیه اروپا برای امضاست.
خزایی اضافه کرد: موافقت نامه ای در مورد همکاری های گمرکی نیز پیش از این به امضای دو کشور رسیده است که اکنون به اصلاحات نیاز دارد.
وی گفت: کنسرسیومی متشکل از چند شرکت کرواسی برای فعالیت در حوزه پتروشیمیِ ایران تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، با اجرای برجام از دی ماه 1394، مقام های ایرانی بارها به کارشکنی های طرف مقابل بویژه آمریکا برای اموری مانند ارتباط های مالی و تجاری اعتراض کرده اند.
«دونالد ترامپ» که از بهمن سال 1395 به عنوان رییس جمهوری آمریکا بر سر کار آمده و بارها بر پایان دادن به برجام تاکید کرده است، قرار بود بیست و دوم اردیبهشت ماه درباره ادامه برجام یا خروج از آن تصمیم بگیرد؛ با این حال اعلام کرده که امشب(سه شنبه شب)، این تصمیم را خبری خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵