نوک پیکان بخش مهمی از تحریمهای سازمان ملل و اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا در یک دهه اخیر صنعت نفت ایران را نشانه گرفته بود
 
 
 
کد مطلب: 45756
 
نتیجه نظرسنجی تاثیر توافق هسته ای بر صنعت نفت
 
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز درباره تاثیر توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی بر صنعت نفت ایران نشان می دهد حدود ۷۵ درصد، این تاثیر را زیاد یا خیلی زیاد ارزیابی می کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز درباره تاثیر توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی بر صنعت نفت ایران نشان می دهد حدود ۷۵ درصد، این تاثیر را زیاد یا خیلی زیاد ارزیابی می کنند.
به گزارش پایگاه خبری نکونیوز، پس از توافق ایران و قدرتهای جهانی در روز سیزدهم فروردین ماه جاری، پایگاه خبری نکونیوز، در یک نظرسنجی از مخاطبان خود سوال کرد که تاثیر توافق هسته ای را بر صنعت نفت ایران چه میزان ارزیابی می کنید؟ در طول دو هفته که از این نظرسنجی سپری شده است، بیش از ۴۱ درصد تاثیر توافق هسته ای بر صنعت نفت را خیلی زیاد و بیش از ۳۳ درصد، آن را زیاد ارزیابی کردند که نشان می دهد در مجموع نزدیک به ۷۵ درصد، تاثیر توافق هسته ای بر بهبود صنعت نفت را بالا ارزیابی می کنند. در عین حال نزدیک به ۱۹ درصد، این تاثیر را متوسط و بیش از ۶درصد، آن را کم یا خیلی کم توصیف کرده اند. این نظرسنجی از این جهت حایز اهمیت است که نوک پیکان بخش مهمی از تحریمهای سازمان ملل و اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا در یک دهه اخیر صنعت نفت ایران را نشانه گرفته بود و بویژه در زمان دولت گذشته، بسیاری از ناکامی ها که به زعم کارشناسان، گاه حاصل سوء مدیریت هم بود، به پای تحریم نوشته می شد. با روی کار آمدن دولت جدید، این امیدواری ایجاد شد که با رفع تحریمها، بخش اعظم مشکلات صنعت نفت در حوزه های جذب سرمایه گذاری و ورود تکنولوژی رفع شود، اما به طول انجامیدن روند مذاکرات موجب شد این امید، جای خود را به انتظاری بدهد که از نگاه بسیاری از کارشناسان برای صنعت نفت ایران مفید نبود. حال با رفع قریب الوقوع تحریمها، پیش بینی می شود صنعت نفت ایران تا حد زیادی از این گشایش منتفع شود که این امر در نتایج نظرسنجی نکونیوز نیز آشکار است. هرچند که روند کنونی نشان می دهد برای آشکارشدن نتایج ملموس رفع تحریمها بر صنعت نفت، با عنایت به موانع موجود باید مدت بیشتری انتظار کشید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵