داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18198
 
ایجاد ۱۲.۴ ميليون تن ظرفیت جدید در صنایع بخش کشاورزی
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دولت نهم ۱۲.۲ ميليون تن و در دولت دهم حدود ۱۲.۴ ميليون تن ظرفيت جديد فرآوري محصولات کشاورزي و توسعه صنايع در بخش کشاورزي به بهره‌برداري رسيده است، گفت: از بدو پیروزی انقلاب تا سال ۱۳۸۴، ۶.۸ ميليون تن ظرفيت جديد در اين بخش به بهره‌برداري رسيده بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
 به گزارش خبرگزاری مهر، صادق خليليان وزير جهاد كشاورزي با بيان اين مطلب افزود: در زمينه ايجاد ظرفيت فرآوري محصولات کشاورزي و توسعه صنايع مرتبط با اين بخش در دولت نهم ۱۲.۲ ميليون تن و در دولت دهم (از سال ۸۸ تا اردیبهشت ماه ۹۱) حدود ۱۲.۴ ميليون تن ظرفيت جديد به بهره‌برداري رسيده است.
وي در ادامه با اشاره به ظرفيت توليد فراوري کشاورزي از ابتداي انقلاب اسلامي تا آغاز به کار دولت نهم گفت: از بدو پیروزی انقلاب تا سال ۱۳۸۴، ۶.۸ ميليون تن ظرفيت جديد در اين بخش به بهره‌برداري رسيده بود.
وزير جهاد كشاورزي ایجاد صنايع فرآوري محصولات کشاورزي براي توسعه اين بخش، ايجاد ارزش افزوده بيشتر، کاهش ضايعات و توسعه صادرات را داراي اهميت ويژه‌اي دانست و افزود: اقدامات اساسي و زير بنايي صورت گرفته در مديريت فعلي بخش کشاورزي در اين زمينه‌ها حائز اهميت است. علاوه بر اين موارد، در۴ سال اخیر در زمينه افزايش بهره‌وري، توسعه مکانيزاسيون و اصلاح ساختار فناوري واحدهاي توليدي موجود و حمايت از کشاورزان اقدامات خوبي انجام شده است.
خليليان با اشاره به اينكه ۷ هزار و ۳۷۹ واحد پرورش طيور و دامداری بازسازی و به فناوری های پیشرفته تجهیز شدند، تصريح كرد: اين اقدام در ۳ دهه اخیر کم سابقه بوده و روند بازسازی این واحدها همچنان ادامه دارد.
وي ادامه داد: اجراي اين طرح سبب شد که علاوه بر كاهش ۳۰ درصدي مصرف سوخت در واحدهای پرورش طيورگوشتی، با تجهيز اين واحدها به فناوري‌هاي جديد، افزايش ظرفيت جوجه‌ريزي، کاهش تلفات و افزايش ضريب تبديل دان به گوشت، در مجموع بهره‌وري اين واحدها به نحو بارزي افزايش يابد.
وزير جهاد كشاورزي خاطر نشان کرد: طی ۲ سال اخیر این طرح با حمایت یارانه‌ای دولت در ۳۰ درصد مرغداری‌ها و بیش از ۱۶ درصد دامداری‌ها اجرا شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵