کد مطلب: 92178
 
تکمیل ساخت دو سکو برای اسکله ماهشهر تا زمستان
 
معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه فرآیند ساخت و تجهیز اسکله ماهشهر در حال انجام است، از تکمیل اسکله ماهشهر تا زمستان سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه فرآیند ساخت و تجهیز اسکله ماهشهر در حال انجام است، از تکمیل اسکله ماهشهر تا زمستان سال جاری خبر داد.

شاهرخ خسروانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ساخت دو سکو برای اسکله ماهشهر، اظهار کرد: کارهای مربوط به ساخت دو سکو برای اسکله ماهشهر در حال انجام است. به عبارتی دیگر پیمانکار انتخاب شده و تجهیز اسکله بر ساخت بازورهای بارگیری در حال انجام و پیگیری است.

وی با بیان این که زیرساخت‌های اولیه تکمیل اسکله ماهشهر در حال ساخت است، افزود: هنگامی که اقدام به ساخت اسکله می‌شود باید تاسیسات اولیه از جمله تخلیه نفت کوره و فرآورده‌ انجام شود، زیرا سکوها مخصوصا در فصل زمستان باید گرم باشند.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این که پروژه با سرعت قابل قبولی در حال انجام است، تصریح کرد: البته در حال حاضر محدودیتی وجود ندارد زیرا هوا گرم است. از سویی دیگر پتانسیل صادرات فرآورده‌های نفتی در حال حاضر در کشور بیشتر از مقدار واقعی صادرات است.

خسروانی در پایان در مورد زمان تکمیل ساخت دو سکو برای اسکله ماهشهر گفت: این پروژه در فصل زمستان عملیاتی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ظرفیت اسکله ماهشهر از یک میلیون ۴۰۰ تن به دو میلیون تن در ماه با ساخت دو سکوی جدید افزایش خواهد یافت. به طور کلی اسکله ماهشهر دارای شش سکو است که چهار سکوی آن تجهیز شده و دو سکوی جدید آن نیز به نام های سکوی پنج و سکوی شش درحال تجهیز است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵