کد مطلب: 88308
 
ایران سرزمین فرصت‌ها است
 
تعدادی از طرح ها و مجتمع های پتروشیمی بزودی چند قرارداد بزرگ را با شرکت های صاحب نام بین المللی امضا می کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
تعدادی از طرح ها و مجتمع های پتروشیمی بزودی چند قرارداد بزرگ را با شرکت های صاحب نام بین المللی امضا می کنند.

به گزارش ایلنا ، علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: روند مذاکره با شرکت های معتبر خارجی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و تفاهم نامه هایی که پیشتر با برخی از این شرکت ها امضا شده بود بزودی نهایی شده و در صورت فراهم شدن شرایط، به انعقاد قرارداد منجر خواهد شد.

وی تصریح کرد: کشورهای اروپایی همگام با رقبای آسیایی خود علاقمند به حضور در صنعت پتروشیمی ایران هستند و مذاکره های انجام شده با این کشورها با حمایت های وزارت نفت ادامه دارد و باید به این نکته اشاره کرد که این قرارداد ها می تواند منجر به تحول و شتاب بخشی در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان شود و بدون تردید همکاری و تعامل میان دولت و مجلس برای رسیدن به هدف های پیش بینی شده تاثیرگذارخواهد بود.

وی با بیان این که خارجی ها علاقه مند به حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران هستند، گفت: ایران سرزمین فرصت‌ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی است و باید با ایجاد زیرساخت ها شرایط را برای حضور دوباره شرکت های صاحب نام و همچنین سرمایه گذاران خارجی فراهم کنیم تا مسیر توسعه صنعت پتروشیمی هموارتر شود.

عضوهیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: ظرفیت های بسیاری برای همکاری با کشورهای توسعه یافته در صنعت پتروشیمی وجود دارد و ما نیز به آنها اعلام کرده ایم که هرگونه حضور در صنعت پتروشیمی ایران افزون بر سرمایه گذاری باید همراه با انتقال دانش فنی و فناوری های روز جهان باشد.

بساق زاده افزود: صنعت پتروشیمی ایران که با اتکا به خوراک فراوان مایع و گازی، نیروی کار تحصیل کرده و جوان، موقعیت جغرافیایی منحصر بفرد و همچنین با دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به بازارهای هدف، بهترین صنعت برای سرمایه گذاری است و در این مسیر آماده حمایت از سرمایه گذاری های جدید هستیم.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و نیز تدابیر اندیشیده شده آمادگی داریم تا به عنوان حامی و پشتیبان از صنعت پتروشیمی ایران در تمام بخش های این صنعت حمایت کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵