کد مطلب: 44865
 
هزینه های کشف نفت کاهش می یابد
 
موسسه مشاوره انرژی وودمکنزی پیش بینی می کند که هزینه های کشف نفت تا سال ٢٠١٦ میلادی یک سوم کاهش یابد.
تاریخ انتشار : جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
موسسه مشاوره انرژی وودمکنزی پیش بینی می کند که هزینه های کشف نفت تا سال ٢٠١٦ میلادی یک سوم کاهش یابد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، موسسه مشاوره انرژی وودمکنزی روز پنجشنبه (٦ فروردین ماه) اعلام کرد که افت یک سومی هزینه های کشف نفت تا سال ٢٠١٦ میلادی به شرکتها اجازه می دهد که با وجود افت حدود ٥٠ درصدی قیمتهای نفت از تابستان سال ١٣٩٣، به توسعه پروژه های خود ادامه دهند.

با آنکه شرکتهای نفتی سالها با افزایش هزینه ها رو به رو بودند و بسیاری از آنها پس از افت قیمتهای نفت از ١١٠ دلار برای هر بشکه به کمتر از ٦٠ دلار؛ هزینه های سرمایه گذاریشان کاهش یافت؛ اما با این حال موسسه وود مکنزی پیش بینی می کند که تا سال آینده شاید عملیاتهای اکتشافی افزایش یابد.
تام ایاکوت، معاون رئیس بخش تحقیقات بالادستی موسسه وودمکنزی گفت: در حالی که تعداد حفر چاهها امسال کاهش می یابد، اما ما پیش بینی می کنیم به دلیل این که بسیاری از شرکتهای اکتشافی از شانس و فرصت پایین بودن هزینه ها برای حفاری استفاده می کنند، سال ٢٠١٦ میلادی شاهد بهبود اکتشافها خواهیم بود.

وی افزود: شرکتهایی که هزینه های اکتشافی خود را ثابت نگه داشته یا کاهش داده اند؛ هنوز می توانند از این شانس استفاده کنند.
بنا بر اعلام این موسسه، هزینه های اکتشافی تا سال ٢٠١٦ میلادی ٣٣ درصد کاهش می یابد و تقویت ارزش دلار برای شرکتهای نفتی حدود ٤ درصد صرفه جویی به همراه خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵