داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 17595
 
متری شدن اجاره‌بها اتفاق خوبی است
 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه حاکم شدن اجاره بهای مسکن به صورت متری اتفاق خوب است، گفت: برای ساماندهی بازار اجاره‌بها مبنای متری شدن بهتر است اما موضوعی که هست این است که قبل از دوره شهرداری کرباسچی معاملات مسکن هم متری نبود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۰
مصطفی ‌قلی خسروی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود: متقاضیان مسکن، منتظر اعلام سیاست‌های دولت منتخب هستند به همین دلیل بازار مسکن و خرید و فروش نیز هنوز به آن شکل راه نیفتاده است.
وی با بیان اینکه مطمئنا با اعلام سیاست‌های دولت منتخب بازار مسکن راه خواهد افتاد تأکید کرد: علت انتظار بازار مسکن در حال حاضر به این دلیل است که زمانی که قیمت مسکن جهش پیدا می‌کند وفق‌دادن متقاضیان با آن قیمت‌ها زمان می‌برد.
خسروی در پاسخ به این سؤال که متری شدن اجاره‌بهای مسکن را قبول دارید یا خیر تأکید کرد: متأسفانه همه ما را متهم می‌کنند که بنگاه‌های مسکن متری شدن اجاره‌بهای مسکن را در بازار جا انداخته‌اند.
وی افزود: اما من با اعتقاد می‌گویم که وقتی که مالک تمام مسیرهای ساخت و ساز و خرید تراکم را به صورت متری انجام می‌دهد، ناگزیر است که اجاره‌بها را نیز متری محاسبه کند.

*متری شدن اجاره بها کار مالکان است

وی با اشاره به اینکه متری شدن اجاره‌بها را مالکان در بازار گسترش داده‌اند گفت: وقتی تمام کارها از ساخت مسکن، خرید تراکم و خرید و فروش مسکن متری است پس متری شدن اجاره‌بها نیز یک موضوع عادی و اتفاقا خوب است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: اتفاقا برای ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن، متری شدن اجاره‌بها بسیار بهتر و مناسب‌تر است.

* خرید و فروش مسکن قبل از کرباسچی متری نبود

خسروی یادآور شد: خرید و فروش مسکن قبل از شهردار شدن کرباسچی متری نبود اما وقتی تراکم به صورت متری به فروش رسید قیمت مسکن و خرید و فروش آن نیز متری شد.
وی تصریح کرد: حال که خرید و فروش مسکن، ساخت مسکن، تراکم و حتی سنگ‌های به کار رفته در ساختمان‌متری محاسبه می‌شود، پس متری شدن اجاره‌بها چندان نمی‌تواند تعجب‌آور باشد.
وی در خصوص طرح تعزیرات اجاره‌بها نیز گفت: این طرح دو سال اجرا شد و همه دیدند که موفق نبود پس لزومی ندارد که جلسه‌ای نیز برای اجرای طرح تعزیرات اجاره‌بها در سال جاری برگزار شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵