کد مطلب: 83411
 
صرفه جویی کاهش فلر چقدر بود؟
 
مجتمع گاز پارس جنوبی با تعریف پروژه‌های متعدد در زمینه کاهش فلر توانست میزان مشعل سوزی را که در سال ۸۷، دو هزار و ۵۳۸ میلیون متر مکعب بود به ۴۰۰ میلیون متر مکعب در سال کاهش دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱
مجتمع گاز پارس جنوبی با تعریف پروژه‌های متعدد در زمینه کاهش فلر توانست میزان مشعل سوزی را که در سال ۸۷، دو هزار و ۵۳۸ میلیون متر مکعب بود به ۴۰۰ میلیون متر مکعب در سال کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، میزان مشعل‌سوزی‌ در پالایشگاه‌های اول تا پنجم پارس جنوبی در سال‌های اخیر روند نزولی بسیار مطلوبی را پیموده است. به‌طوری که میزان مشعل‌سوزی این فازها در بین سال‌های ۸۷ تا ۹۵، بیش از ۸۲ درصد کاهش یافته است.

از دیگر برنامه‌های این مجتمع گازی در زمینه محیط زیست می‌توان به رشد فضای سبز ایجاد شده این مجتمع از ۵.۶۴ درصد به ۱۱.۴ درصد اشاره کرد و حذف چاله‌های آتش در پالایشگاه‌های سوم، چهارم و پنجم اشاره کرد.

این گزارش حاکی است میزان COD پساب در پالایشگاه‌های اول تا پنجم نیز به میزان مناسبی کاهش یافته است. به طوری که COD پساب در پالایشگاه‌ اول که در سال ۹۰ برابر هزار و ۲۵۳ میلی‌گرم بر لیتر بوده در سال گذشته به ۷۴ میلی گرم بر لیتر رسیده است. همچنین این عدد در بازه ذکر شده در پالایشگاه دوم از ۲ هزار و ۹۵۶ ملی گرم بر لیتر به ۸۶۷ میلی‌گرم بر لیتر و در پالایشگاه سوم نیز از ۵۳۵ میلی گرم بر لیتر به ۱۲۴ میلی‌گرم بر لیتر کاهش یافته است.

همچنین میزان COD پساب پالایشگاه چهارم نیز کاهش چشم‌گیری داشته و از ۱۳۲ میلی گرم بر لیتر به ۳۴ میلی گرم بر لیتر تقلیل یافته است. در پالایشگاه پنجم نیز با ادامه این روند نزولی در بین سال‌های ۹۱ تا ۹۵ از میزان COD پساب از ۳ هزار و ۱۱ میلی گرم بر لیتر به ۶۰۶ میلی گرم بر لیتر رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵