کد مطلب: 82791
 
عرضه سوخت هوایی در بورس کالا
 
مدیرعامل بورس انرژی با اشاره به برنامه عرضه فرآورده های نفتی دو پالایشگاه در روز شنبه گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت انجام معاملات و تامین وجه شرکت های توزیع نیروی برق از طریق بورس انرژی طی فروردین ماه امسال به حساب این شرکت ها واریز شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
مدیرعامل بورس انرژی با اشاره به برنامه عرضه فرآورده های نفتی دو پالایشگاه در روز شنبه گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت انجام معاملات و تامین وجه شرکت های توزیع نیروی برق از طریق بورس انرژی طی فروردین ماه امسال به حساب این شرکت ها واریز شده است.

سیدعلی حسینی در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس از برنامه عرضه فرآورده های نفتی دو پالایشگاه در روز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۹۶ خبر داد و گفت: در جلسه معاملاتی فردا کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۲ و آیزوریسایکل پالایش نفت تهران و متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی عرضه خواهند شد.

حسینی به از سرگیری عرضه‌های سوخت هوایی شرکت ملی پخش در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی در روز شنبه هفته پیش‌رو اشاره کرد و افزود: حجم عرضه این فرآورده ۵۰۰ تن و به مقصد ارمنستان از انبار نفت اراک است.

وی همچنین به تخصیص منابع مالی به شرکت های توزیع نیروی برق به منظور انجام معامله در فروردین ماه ۹۶ خبر داد و گفت: ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت انجام معاملات و تامین وجه شرکت های توزیع نیروی برق از طریق بورس انرژی طی فروردین ماه امسال به حساب این شرکت ها واریز شده و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تخصیص منابع مالی مجدد برای انجام معاملات و تامین وجه شرکت های توزیع نیروی برق همچنان ادامه خواهد یافت.

به گزارش فارس؛ طی آخرین روز معاملاتی هفته گذشته در بازار برق بورس انرژی نمادهای کم‌باری، میان‌باری و بارپایه به ترتیب با متوسط قیمت‌‌های ۳۱۰.۰۰۰، ۳۲۹.۰۰۰ و ۳۲۸.۹۹۷ ریال بر مگاوات ساعت مورد معامله قرار گرفتند.

همچنین در آغاز جلسه معاملاتی این روز، نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۵.۲.۹۶ گشایش یافتند و همچنین نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۰.۱.۹۶، ۲۱.۱.۹۶ و ۲۲.۱.۹۶ در پایان جلسه معاملاتی دیروزمتوقف شده و فرآیند تحویل آنها آغاز گردید.

همچنین در این روز در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در نماد سنندج ۹۶۱تعداد ۱۸ قرارداد با ارزشی بالغ بر ۷۴ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع در جریان معاملات روز چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه ۹۶، بازار برق بورس انرژی ایران شاهد معامله ۵۹۷۵ قرارداد معادل ۷۳,۴۸۰ مگاوات ساعت به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد و ۴۵۱ میلیون ریال بود.

بر اساس این گزارش در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران نیز کالاهای گاز بوتان، گاز پروپان، گاز مایع صنعتی و برش سنگین پتروشیمی بندرامام، میعانات گازی پالایش گاز ایلام، برش سنگین پتروشیمی شازند و آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس در رینگ داخلی و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز و گاز مایع پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه شدند که کل معاملات صورت‌گرفته معادل ۱۳.۱۱۳ تن و به ارزش بیش از ۱۶۷ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال است.

از نکات مهم معاملات آخرین روز معاملاتی هفته گذشته می‌توان به معامله ۳۰۰۰ متر مکعب حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز و رقابت خریداران این محصول در رینگ بین‌الملل اشاره کرد.

از دیگر نکات بازار فیزیکی این روز نیز می‌توان به معامله بیش از ۷.۵۰۰ تن میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵