کد مطلب: 107317
 
سخنان وزیر انرژی روسیه درباره ایران
 
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: مسکو نیاز به جستجوی سازوکار و روش های جدید برای همکاری با ایران در شرایط تحریم های آمریکا دارد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: مسکو نیاز به جستجوی سازوکار و روش های جدید برای همکاری با ایران در شرایط تحریم های آمریکا دارد.
به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، آلکساندر نوواک در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه همایش اقتصادی شرق در ولادی وستوک گفت: با طرف ایرانی درباره ادامه توسعه همکاری ها بین شرکت های ایرانی و روسی گفت وگو کردیم.
وی ادامه داد: برای حفظ همکاری ها با ایران مصمم هستیم، باید سازوکار و اشکال جدید همکاری را بیابیم که امکان تحقق آن در شرایط امروزی فراهم باشد.
پیشتر نیز معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز اعلام کرده بود که روسیه و ایران مجموعه تدابیری برای مقابله با تحریم های ضد ایرانی آمریکا تعیین کرده اند.
«سرگئی ریابکوف» که به تازگی به ایران سفر کرده است، روز سه شنبه در گفت وگو با روزنامه «راسیسکایا گازتا» ارگان دولت روسیه درباره تدابیر مسکو و تهران علیه تحریم ها گفت: یکی از محورهای مذاکرات من با عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و برخی مقام های این کشور به موضوع مقابله با تحریم های آمریکا اختصاص داشت.
وی افزود: درباره برخی موارد مهم مربوط به مقدمات نشست وزیران مجمع عمومی سازمان ملل که روز 23 ماه سپتامبر (اول مهر) در نیویورک آغاز می شود، با طرف ایرانی گفت وگو کردیم.
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: شاهد آمادگی و تمایل طرف ایرانی برای حداکثر تلاش به منظور حفظ برجام هستیم، طرف های برجام تفاهم دارند که حفظ این توافق بین المللی به نفع همه طرفها ازجمله ایران و روسیه است.
وی ادامه داد: واشنگتن آماده است اقدامات زیادی (علیه ایران) انجام دهد و چنین روندی در سیاست آمریکا بسیار خطرناک است. به همین خاطر مجموعه تدابیری را با ایران برای مقابله با تحریم ها تعیین کردیم که باید با طرف های اروپایی مورد بحث قرار دهیم.

** تامین شرایط ادامه صادرات نفت ایران مهم است
ریابکوف در ادامه مصاحبه خاطرنشان کرد: تامین شرایط برای ادامه صادرات نفت ایران به بازارهای جهانی مهم است.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: باید فرمول، ابزار و ساز و کاری را برای پاسخ به موج دوم تحریم ها (علیه ایران) بیابیم تا امکان به حداقل رساندن زیان های ناشی از تحریم های آمریکا را فراهم کند و امکان حل مسائل مربوط به همکاری های اقتصادی را بطور مطمئن تضمین کند تا بازیگران اقتصادی شاهد گزینه دیگری مبنی بر عدم پیروی از سیاست های تحمیلی آمریکا باشند.
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: در این شرایط اراده جمعی ما و توانایی برای ایجاد شرایط ادامه صادرات نفت ایران به بازارهای خارجی اهمیت تعیین کننده ای دارد.
ریابکوف در ادامه مصاحبه تصریح کرد که خودداری برخی شرکت های نفتی اروپا از همکاری با ایران برای مصون ماندن از فشار آمریکا، اقدامی نادرست است.
وی افزود: این همان چیزی است که ایالات متحده می خواهد و تلاش می کند این نظریه را به تمام جهان تحمیل کند.
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که کشورش با تحمیل اراده آمریکا در عرصه های سیاسی و اقتصادی مقابله خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵