داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84221
 
دولت یازدهم با مقاومت هایی روبروست
 
معاون فرهنگی – اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: حمله افراد خودسر به سفارت عربستان، نتایج نامطلوبی بر توسعه صنعت گردشگری داشت که بخشی از تبعات منفی آن به اوضاع گردشگری مناطق آزاد کشور سرایت کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
معاون فرهنگی – اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: حمله افراد خودسر به سفارت عربستان، نتایج نامطلوبی بر توسعه صنعت گردشگری داشت که بخشی از تبعات منفی آن به اوضاع گردشگری مناطق آزاد کشور سرایت کرد.

به گزارش ایرنا،از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،حجت الاسلام و المسلمین «محمدعلی زم» روز سه شنبه افزود: اتباع عربستان، کویت، امارات، قطر و بحرین که قبلا برای زیارت اماکن مقدسه مشهد، قم و شیراز به ایران سفر می کردند، در مناطق آزاد نیز راههای سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می دادند اما این اتفاق موجب کاهش 700 هزار نفری سفر اتباع کشورهای مذکور به ایران شد.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین بازتاب این اتفاق در سیاست خارجه ایران رخ داد، گفت: این اتفاق که منافع ملی در آن لحاظ نشده بود، به کشور آسیب زد.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی ویدیو رسانه با تاکید بر اینکه دولت یازدهم با مقاومت هایی در برابر پیشرفت مناطق روبه‌روست، افزود: همه ارکان تصمیم گیرنده نظام باید بدانند مناطق آزاد مانند کشوری مستقل هستند و ضرورت دارد برای توسعه آنها، برخی ضوابط و مقررات سرزمین اصلی کنار گذاشته شوند.
وی تاکید کرد: براساس تصمیم اخیر دولت به منظور کمک به توسعه مناطق و جذب سرمایه گذاری، همه مناطق آزاد در حوزه گردشگری فعال می شوند.
معاون فرهنگی، آموزشی و گردشگری شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه 567 روستای مسقر در مناطق آزاد کشور عموما فاقد عنصر درآمدزایی برای ساکنان خود هستند، افزود: در بخش بوم گردی، طبیعت گردی و گردشگری روستایی فعال خواهند شد و بنیاد مسکن نیز تعهد کرده است تا 50 درصد هزینه احداث زیرساخت‌های مناسب بهداشتی و بهبود چهره مناطق روستایی مذکور را پرداخت کند و 50 درصد مابقی هزینه ها از سوی ادارات مناطق آزاد تامین خواهد شد.
به گفته زم، بر اساس منشور جدید مدیریت مناطق آزاد، حداقل یک نفر از چهره های فرهنگی، هنری هریک از مناطق آزاد در ترکیب هیات مدیره این مناطق عضو خواهند شد و از امسال حداقل 10 درصد از منابع درآمدی مناطق باید در جوامع محلی هزینه شود.

به گزارش ایرنا، « اسحاق جهانگیری » نامزد دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جریان مناظره اول، گفت: کسانی که به سفارت عربستان حمله کردند و مانع از ورود 700 هزار توریست شیعه به مشهد شدند، الان در ستاد کدام کاندیدا فعال اند؟
حمله به سفارت عربستان در تهران، ساعت ۲۲ شب شنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۴ و بعد از اعدام شیخ نمر، روحانی مخالف دولت عربستان صورت گرفت که تعدادی از تجمع کنندگان وارد ساختمان سفارت شده، پرچم عربستان را به زیرکشیده و برخی نیز قسمتی از بنای داخلی سفارت را به آتش کشیدند .
بعدها از حمله کنندگان به سفارت عربستان با نام «عده‌ای خودسر» یاد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵