داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 100710
 
اعلام نرخ تضمینی محصولات کشاورزی
 
معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قرار بر این شد واردکننده های بخش کشاورزی با همان دلار ٤٢٠٠ تومان واردکنند تا افزایشی در قبمت تمام شده تولیدات نداشته باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالمهدی بخشتده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم تقدیر از حسن رکنی معاونت سابق امور دام این وزارتخانه در جمع خبرنگاران در خصوص تک نرخی شدن ارز و تاثیر آن بر قیمت نهاده های دامی اظهار کرد: ارز تک نرخی شده و با قیمت ٤٢٠٠ تومان خرید و فروش می شود. پیشنهاد وزیر جهاد و تصمیم هیئت دولت به منظور عدم افزایش نهاده های دامی مانند کنجاله سویا و ذرت در بخش کشاورزی این است که این بخش از افزایش ناگهانی ارز متاثر نشود تا قیمت تمام شده محصولات افزایش پیدا نکند.

وی افزود: قرار بر این شد واردکننده های بخش کشاورزی با همان دلار ٤٢٠٠ تومان واردکنند و تمهیداتی اتخاذ شود تا بلافاصله ٤٠٠ تومان مابه تفاوت آن به واردکنندگان پرداخت شود. در این صورت افزایش قیمت برای بخش کشاورزی نخواهیم داشت.

بخشنده در رابطه با نهاده های وارداتی خاطرنشان کرد: از نهاده های وارداتی اصلی ما ذرت است که مربوط به بخش طیور می شود و نهاده های دیگر کنجاله سویا و مقداری کمی جو است. اگر تصمیمات اتخاذ شده عملیاتی شود شاهد افزایش قبمت نهاده ها و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده تولیدات نخواهیم بود.

معاون بخش برنامه ریزی جهاد کشاورزی با اشاره به تاخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی هر قیمتی باشد باید به تصویب شورای اقتصاد برسد ولو اینکه این قیمت اقتصادی هم نباشد. قیمت خرید تضمینی هنوز نهایی نشده و ما پیگیر آن هستیم.

بخشنده تشریح کرد: ما در حال حاضر به صورت علی الحساب محصولات کشاورزی را از کشاورزان خریداری می کنیم و تا شب گذشته ٤٠ تا ٥٠ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کردیم که با همان نرخ سال قبل در اول سال به کشاورزان پرداخت خواهیم کرد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵