داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 96534
 
بازتاب بندر چابهار در رسانه های هند
 
افتتاح فاز اول بندر چابهار ایران که روز یکشنبه با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و نمایندگان کشور های مختلف برگزار شد، در رسانه های هند بازتاب گسترده ای داشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
افتتاح فاز اول بندر چابهار ایران که روز یکشنبه با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و نمایندگان کشور های مختلف برگزار شد، در رسانه های هند بازتاب گسترده ای داشت.
به گزارش ایرنا، روزنامه تایمز او ایندیا روز دوشنبه نوشت: با افتتاح بندر چابهار، اکنون هند و افغانستان می توانند برای گسترش روابط تجاری خود قلمرو پاکستان را دور بزنند.
به نوشته این روزنامه، ایران، هند و افغانستان همچنین بر تعهد خود برای عملیاتی ساختن هر چه زودتر بندر چابهار که به گسترش تجارت دو جانبه و چند جانبه و همچنین رشد اقتصادی منطقه کمک می کند تاکید کردند.
روزنامه هندوستان تایمز نیز نوشت : افتتاح بندر چابهار به توسعه تجارت میان هند و ایران کمک خواهد کرد.
این روزنامه با راهبردی خواندن بندر چابهار برای هند اعلام کرد: به دلیل موقعیت جغرافیای خاص بندر چابهار، هند به راحتی می تواند از آن استفاده کند و از فرصت های ایجاد شده جهت تجارت با افغانستان و آسیای مرکزی استفاده کند.
روزنامه انگلیسی زبان و پرشمار ایشن ایج نیز در خصوص افتتاح بندر چابهار نوشت: بندر چابهار که با سرمایه گذاری هند ساخته شده است روز یکشنبه به بهره برداری رسید.
این رسانه هندی افزود: این بندر یک رقیب خوب برای بندر گوادر پاکستان می باشد که توسط چین ساخته شده است.
روزنامه پایونیر با اشاره به اینکه بندر چابهار یک دروازه طلایی برای هند محسوب می شود، نوشت: هند اکنون می تواند به راحتی تجارت خود را با کشور های منطقه آسیای مرکزی گسترش دهد و به بازار آنها دسترسی پیدا کند.
روزنامه هندو در مقاله ای نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور ایران فاز اول بندر چابهار را افتتاح کرد.
این رسانه هندی در ادامه گفت: این بندر به تجارت منطقه ای کمک می کند و دستیابی افغانستان به بازار های جهانی را تسهیل می بخشد.
شبکه خبری زی نیوز نیز در وب گاه خود ضمن منعکس کردن سخنان رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران خواستار حل اختلاف های کشور های منطقه خاورمیانه بدون دخالت های خارجی شد.
وی در مراسم افتتاحیه بندر چابهار گفت: ما معتقدیم که اگر در منطقه مشکلی وجود دارد باید از طریق گفت و گو حل شود. ما احتیاجی به اسلحه و یا دخالت قدرت های خارجی نداریم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵