کد مطلب: 55494
 
پیچیدگي معادلات نفتی در عراق
 
شرکت نفتی گنل انرژی، تولید‌کننده نفت در کردستان عراق پیش‌بینی خود را در زمینه تولید نفت در سال جاری به دلیل تاخیر در پرداخت پول صادرات نفت کاهش داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
شرکت نفتی گنل انرژی، تولید‌کننده نفت در کردستان عراق پیش‌بینی خود را در زمینه تولید نفت در سال جاری به دلیل تاخیر در پرداخت پول صادرات نفت کاهش داد.

 
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، این شرکت مستقر در لندن روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار دارد در سال 2015 روزانه 85 الی 90 هزار بشکه نفت تولید کند، در حالی که پیش‌بینی قبلی این شرکت 90 الی 100 هزار بشکه در روز بود.

 
این شرکت همچنین دستور‌العمل خود درباره سرمایه‌گذاری و درآمدها را تنزل داد. سهام شرکت گنل انرژی نیز یک 5.8 درصدی در هر سهم را تجربه کرد.

 
تولید‌کنندگان نفت در کردستان عراق شامل گنل انرژی، گالف کی‌استون پترولیوم، دی ان اُ آسا در گذشته سالها بر سر تقسیم درآمد بین مقامات منطقه‌ای و دولت فدرال عراق اختلاف داشته اند.

 
در ماه دسامبر طرفین بر سر افزایش انتقال نفت از کردستان توافق کردند، اما پرداخت‌ها به شرکت‌های نفتی تا ماه گذشته به دلیل کاهش قیمت نفت و هزینه‌های درگیری با گروه تروریستی داعش به تاخیر افتاد.

 
بن موناگان رییس مالی گنل انرژی در گفتگوی تلفنی اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامنظم پرداختها ما سرمایه‌گذاری در زمینه حفاری میادین را متوقف کردیم. اگر سرمایه‌گذاری در میادین نفتی متعارف متوقف شود تولید به شکلی اجتناب‌ناپذیری شروع به کاهش خواهد کرد.

 
مقامات کردستان عراق پرداخت‌ها به شرکت‌های نفتی را در ماه سپتامبر از سر گرفتند. گنل انرژی در بیانیه جداگانه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکای حاضر در میدان نفتی طاق طاق در مجموع 30 میلیون دلار برای صادرات دریافت کرده‌اند که سهم خود این شرکت 16.5 میلیون دلار بوده است.

 
اندرو بنبو سخنگوی گنل انرژی گفت: این شرکت همچنان منتظر پرداخت سهم خود در میدان طوق است که باید فورا پرداخت شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵