کد مطلب: 103447
 
ترامپ:متن توافق با کره شمالی منتشر می شود
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از امضای توافق با رهبر کره شمالی اعلام کرد: روند غیر هسته ای شدن کره به سرعت آغاز خواهد شد و متن توافق در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از امضای توافق با رهبر کره شمالی اعلام کرد: روند غیر هسته ای شدن کره به سرعت آغاز خواهد شد و متن توافق در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا ، ترامپ افزود که قطعا رهبر کره شمالی را به کاخ سفید دعوت می کند.
رئیس جمهوری آمریکا گفت که با امضای این سند، امید به داشتن شبه جزیره کره ای متفاوت از گذشته را داریم.
در حالی که هنوز محتوای این توافق اعلام نشده است، ترامپ این توافق را «بسیار مهم، جامع و تاریخی» خواند و اضافه کرد: کل روابط ما با کره شمالی بسیار متفاوت از گذشته خواهد بود. ما پیوندی بسیار ویژه برقرار کرده ایم.
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد که دو ساعت دیگر در کنفرانسی خبری در مورد این توافق صحبت خواهد کرد.
ترامپ پس از امضای این توافق، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را «فردی بسیار قابل و مذاکره کننده ای بسیار باهوش» خواند و روند مذاکرات را بسیار بهتر از آنچه که همگان پیش بینی می کردند، دانست.
رهبر کره شمالی نیز دیدار امروز را «تاریخی» خواند و گفت که وی و ترامپ تصمیم گرفته اند گذشته را به تاریخ بسپارند.
کیم تاکید کرد: جهان شاهد تغییر مهمی خواهد بود.
رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی پس از 65 سال رابطه خصمانه، صبح امروز به وقت محلی درهتل کاپلا جزیره سنتوزا سنگاپور دیدار و توافقنامه ای را امضا کردند.
این توافقنامه در حالی امضا شد که هیچ یک از مقام های دو طرف جزئیات، چارچوب و تعریف دقیق و مشخصی از عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی ارائه نکردند.همچنین هنوز جزییات این توافقنامه منتشر نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵