کد مطلب: 98974
 
نفت سبک ایران به ۷۰ دلار نزدیک شد
 
روند افزایشی قیمت نفت که از روزهای نخست سال ۲۰۱۸ آغاز شد همچنان تداوم دارد، به گونه‌ای که قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه (۲۲ دی ‌ماه) به مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸
روند افزایشی قیمت نفت که از روزهای نخست سال ۲۰۱۸ آغاز شد همچنان تداوم دارد، به گونه‌ای که قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه (۲۲ دی ‌ماه) به مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید.
به گزارش ایرنا به نقل از وزارت نفت، قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه (۲۲ دی‌ماه) با یک دلار و ۶۹ سنت به ۶۹ دلار و ۲۶ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت نفت ایران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون، ۶۸ دلار و ۵۱ سنت برای هر بشکه بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران در دوره مورد بررسی یک دلار و ۲۴ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به ۶۵ دلار و ۶۲ سنت رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ دلار و هفت سنت برای هر بشکه بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه، به ۶۶ دلار و ۸۱ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته، یک دلار و ۳۲ سنت افزایش نشان می‌دهد.
قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی در هفته منتهی به دوره مورد بررسی، یک دلار و ۹۱ سنت افزایش یافت و به ۶۳ دلار و ۲۷ سنت برای هر بشکه رسید. در هفته مورد بررسی، قیمت نفت خام شاخص برنت با یک دلار و ۶۸ سنت افزایش، بشکه‌ای ۶۹ دلار و ۶۲ سنت بود.
قیمت نفت خام شاخص‌ دوبی و عمان نیز به ترتیب ۶۵ دلار و ۸۷ سنت و ۶۶ دلار و ۲۲ سنت برای هر بشکه بود که نسبت به هفته گذشته به ترتیب یک دلار و ۱۶ سنت و یک دلار و ۲۳ سنت افزایش نشان می‌دهد.
بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، سطح ذخیره‌سازی تجاری نفت خام این کشور برای هشتمین هفته پیاپی با کاهش روبه‌رو شد، به طوری که در هفته منتهی به پنجم ژانویه ۲۰۱۸، با ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه کاهش به ۴۱۹.۵ میلیون بشکه، کمترین سطح از ماه اوت ۲۰۱۵، رسید.
افزون بر این، سرمای طاقت‌فرسا در آمریکا که عملیات تولید را در برخی میدان‌های نفتی با مشکل روبه‌رو کرده، حجم تولید نفت خام این کشور را با کاهش روزانه ‌۳۰۰ هزار بشکه، به ۹.۵ میلیون بشکه در روز رساند. این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، تولید نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی به ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵